Policistu zachránil jeho pes při ozbrojeném přepadení

Jedné květnové noci v roce 2015 se zcela změnil život policisty jménem Todd Frazier. Policista byl na běžné hlídce, kam narazil na podezřelé auto. Stálo na kraji silnice a mělo zhasnutá všechna světla. Zástupce zákona neváhal a šel se k vozu podívat. Myslel, že je tam možná někdo, kdo potřebuje lékařskou pomoc. V autě viděl siluetu muže. Jakmile se k vozu přiblížil, stalo se něco nečekaného.

https://animalchannel.co/

Nečekaný útok na osamělého muže

Frazier se přiblížil k vozu a najednou z lesa vyrazili dva muži. V tu chvíli věděl, že je jeho život v ohrožení. Snažil se od nich couvat, ale při chůzi upadl na zem. Tehdy k němu přiskočili tři muži, přepadli ho a pořezali ostrým předmětem. Poté ho odvlekli do lesa, zatímco poměrně silně krvácel. „Měl jsem u sebe tři lidi a nejsem moc velký muž. V podstatě mě bičovali do zad.“

https://animalchannel.co/

Věrný partner mu zachránil život

Policista měl štěstí, že měl u sebe zařízení na dálkové ovládání. Tím mohl otevřít zadní dveře svého vozu a vypustit psa. Lucas je cvičený pes z jednotky K9, kterého měl zrovna ve služebním voze. To mu zachránilo život. Lucas okamžitě vyběhl z vozu směrem k útočníkům a připravit je o překvapení jejich života. Frazier ihned věděl, že je pes na blízku a pomůže mu.

https://animalchannel.co/

„Nic jsem neviděl, protože jsem měl v očích hodně krve, ale slyšel jsem, jak přichází, vrčí a vydává všechny ty zvuky. Zněl jako vlk.“ Tehdy policista věděl, že se pes o útočníky postará. Jakmile se zakousl do jednoho z útočníků, všechny je pořádně vyděsil. Útočníkům se bohužel podařilo utéct a nikdo z nich nebyl zadržen. Pes i jeho parťák z toho ale vyvázli živí.

Muž i pes byli vážně zranění

Frazier skončil s bodným zraněním, pravděpodobně od nože na krabice. Lucas si zlomil všechny špičáky a řezáky. Poškodil si také sval na levé straně krku a oba museli být ošetřeni. Oba se dobře zotavili a jsou připraveni se pustit znovu do služby. Frazier řekl, že by za něj pes vsadil svůj život. A on by pro něj udělal to samé. „Taky bych pro něj zemřel,“ řekl zachráněný policista.

Zdroj: animalchannel.co