Polozapomenuté živočišné uhlí není pomocníkem jenom při problémech s trávením. Podívejte se, jaké má účinky nejenom na vaše zdraví, ale i jak prospívá vaší kráse

Aktivní neboli živočišné uhlí se používalo odedávna jako prostředek na zastavení průjmů. Tyto černé tabletky už během historie svého používání zachránily bezpočet lidských osudů a důstojnosti a někteří lidé bez něho neudělají ani krok. Přestože farmaceutické firmy chrlí spoustu chemických náhražek, tyto černé tabletky si i přesto nadále uchovávají své místo pod sluncem a jeho oblíbenost neklesá. Kromě příznivého vlivu na činnost trávicího traktu má ale jeho užívání širokou škálu dalších účinků, pro které stojí za to na něj ve své lékárničce nezapomenout.

Odstraňuje cholesterol a nadýmání

Zvýšený cholesterol v krvi trápí velkou část české populace. Kromě užívání drahých a agresivních farmaceutických produktů máte i jinou možnost. Zajděte si do lékárny pro aktivní uhlí, které vaši krev od těchto nečistot spolehlivě zbaví. Vědecké výzkumy prokázaly, že užití 8g aktivního uhlí denně po dobu jednoho měsíce výrazně snižují hladinu cholesterolu v krvi.

Kromě toho vědecké studie prokázaly, že jeho užívání před jídlem výrazně snižuje také plynatost a nadýmání.

Čtěte také: Byla to běžná procházka muže a jeho dvou psů lesem. Takto chodil téměř každý den. Jedno dne ale nalezl něco, na co do konce života nezapomene. Co v lese objevil a proč mu to vyrazilo dech? Bylo to šokující!

Čistí ledviny

Ledviny představují zásadní filtrační systém krve v organismu a denně pročistí až 140 litrů naší životadárné žilní tekutiny. A protože strava v současné době umí být i vysoce toxická, zejména jedná-li se o průmyslově zpracované potraviny, své ledviny díky tomu dennodenně neúměrně zatěžujeme množstvím zdraví nebezpečných látek. Pokud budeme pravidelně užívat aktivní uhlí, činnost ledvin tím podpoříme.

Velmi dobře aktivní uhlí působí také v případě otravy jídlem. Pokud trpíte po večeři bolením břicha a nutkáním na zvracení, této nevolnosti se spolehlivě zbavíme právě užitím aktivního uhlí, které pomáhá našim ledvinám se s toxiny z jídla bezpečně a rychle vypořádat.

Podporuje krásu a jemnost pokožky i vlasů

Vnitřní i vnější užívání aktivního uhlí pomůže také k udržení zdraví a hebkosti vlasů i pleti. Jeho pravidelné užívání vytáhne všechny nečistoty, které by mohly způsobovat zánětlivé procesy pokožky. Kromě toho také působí proti předčasnému stárnutí.

A zdravá pokožka se projeví i na kvalitě a čistotě vlasů, kterým dodá přirozený objem a podporuje jejich růst a zdravý lesk. Kromě vnitřního užití lze aktivní uhlí rozdrtit na jemný prášek a vytvořit z něj s pomocí krémů nebo jiných složek pečující a čisticí masku.

Osvěžuje dech

Rozdrcené uhlí také můžete smíchat se zubní pastou a alespoň třikrát týdně s ní vyčistit zuby. Nejenže se tímto způsobem zbavíte choroboplodného plaku, ale aktivní uhlí zuby krásně vybělí a odstraní z nich nažloutlý či zašedlý odstín a přirozeně tím i zbavuje nepříjemného zápachu z úst.

Preventivně působí proti kocovině

Nečekanou funkcí živočišného uhlí je také pomoc proti kocovině po divokých večírcích. Tím, že dokáže vyčistit organismus od nejrůznějších toxinů a jedů, včetně těch alkoholových, zamezí nepříjemným důsledkům pití alkoholu.