Polská policie nalezla tři těla novorozenců: Dvacetiletá žena a její otec v zadržení

V malé vesnici na severu Polska policisté objevili ve sklepě rodinného domu těla tří novorozenců. Státní zastupitelství v Gdaňsku obvinilo dvacetiletou matku dětí z vraždy a incestu. Policisté také zadrželi jejího 54letého otce.

V pátek policisté prvně nalezli tělo jednoho novorozence. Ihned po nálezu zadrželi matku a otce dítěte pro další vyšetřování. Ve stejném sklepě objevili později večer tělo druhého novorozence v pokročilém stádiu rozkladu. Vyšetřovatelé následně informovali, že ve sklepě zakopané pozůstatky třetího dítěte byly také objeveny.

Mariusz Duszyńki, státní zástupce v gdaňské prokuratuře, obvinil mladou ženu ze dvou vražd a z incestu. V případě odsouzení může žena dostat doživotní trest. Za incest v Polsku sahá trest od tří měsíců do pěti let vězení.

Forenzní experti a vyšetřovatelé v současné době pracují na místě zločinu. Policejní komisařka Karina Kamińská uvedla, že kriminalisté shromažďují co nejvíce důkazů. Kromě toho, psovod s psem vyškoleným na hledání mrtvých je také na místě. Vyšetřovatelé vyslýchají svědky, jak dodala Kamińská, s hlavním cílem co nejrychleji zjistit okolnosti a příčiny tragické události.

Server Onet informoval, že otec obviněné ženy, vdovec již 15 let, měl na starost celkem 12 dětí. Jeho zadržení a obvinění své dcery zkomplikovalo již tak těžkou rodinnou situaci a vyvolalo řadu otázek, které budou vyžadovat důkladné vyšetřování.