Pomerančová kůra je úžasným pomocníkem do koupelny. Co s ní udělat?

Pomeranče jsou plné vitamínů a minerálů, které dodávají do tělo obrovské množství důležitých živin. Možná vás ale nenapadlo, ale i jejich slupky jsou velmi prospěšné pro vaše zdraví. Pomerančová kůra se hodně používá pro kosmetické i zdravotní důvody. Musíte jen vědět, jak na to. Poradíme vám hned několik způsobů, jak si můžete naplno využít pro své zdraví.

Bílé zuby a lepší trávení

Přírodní prostředek na bělení zubů vám může přinést skvělé výsledky. Použijte pomerančovou kůru a nebudete litovat. Jestli se potřebujete zbavit skvrn od kávy, čaje nebo kouření, zkuste tuto metodu. Stačí, když si vnitřní částí slupky potřete zuby.

Pomerančová kůra je plná vlákniny, což můžete využít pro zdravý a dobře fungující trávicí systém. Při průjmu nemusíte sahat po lécích z lékárny, ale právě po pomerančových slupkách, které vám pomohou stejně dobře.

Čtěte také: I plastová okna vyžadují péči

shutterstock.com

Lék proti nespavosti a černým tečkám na obličeji

Slupky obsahují také mnoho aromatických látek, které jsou ideální proti nespavosti. Stejně jako levandule, také pomeranč vás může krásně uvolnit. Přiložte si kousek kůry k nosu a párkrát se zhluboka nadechněte. Uvidíte, že usnete mnohem rychleji.

Vnitřní stranou pomerančových slupek si můžete také potírat pleť na obličeji. Při boji s černými tečkami budete překvapeni, jak dobře tato jednoduchá a levná metoda funguje. Kůra obsahuje lásky, které odstraňují černé hlavičky a stahují póry.

Pomocník proti lupům a astma

Pro zdravé a krásné vlasy také můžete využít tuto běžnou věc. Nastrouhejte ji a aplikujte prámo na vlasy. Zabalte si vlasy do fólie nebo použijte čepici na sprchování. Nechte nějakou dobu působit a potom si opláchněte vlasy jako obvykle.

Každý, kdo má problémy s astma, potřebuje triky proti této nemoci. Pomerančová kůra dokáže odstranit hleny a usnadnit dýchání. Můžete si k ní jednoduše přivonět nebo si z kůry připravit aromatický čaj.

Zdroj: alternativnimagazin.cz