Pomocí jaké metody budete mít svěží ručníky?

Jestli toužíte po voňavých ručnících, které budou nádherně hebké, jste tu správně. Poradíme jednoduchou metodu, díky kterém budou vaše ručníky neustále jako nové, i když budou několikrát vyprané. Ručníky a osušky jsou v dnešní docela drahé a stojí za to vyzkoušet způsoby, kterými je hodíte znovu „do gala“.

Metoda zabere málo času, ale výsledek bude dokonalý

Na internetu najdete mnoho způsobů, jak ze starých ručníků znovu udělat nové. Některé jsou časově náročné a také pracné, takže se vám do nich nebude chtít. Existuje ale také metoda, která není složitá, může ji vyzkoušet opravdu každý a hlavně – funguje. Ručníky do sebe hodně absorbují pach, zvlášť pokud jsou mokré a zůstanou ve vlhké koupelně.

A co všechno budete k této metodě potřebovat? Stačí prací prášek, soda, bělidlo, slunečnicový olej. Nejdříve si připravte větší micku a naplňte ji vodou – použijte 2-3 litry. Poté nasypte a nalijte veškeré suroviny a promíchejte. Olej se bude na rozpuštění tuků a dalších nečistot, které jsou v ručnících usazeny. Bude tak lepší se jich zbavit, pokud do vody olej přidáte.

Čtěte také: Dokonale čisté a nablýskané příbory? Stačí je pravidelně vařit podle návodu!

Ručníky nechte ponořené několik hodin

Do vody můžete ponořit několik ručníků, ale všechny by měly být potopené, abyste z nich odstranili veškerou špínu a zanesené nečistoty. Nechte je tak alespoň 5 hodin, ale nejlépe přes noc. Poté ručníky vymáchejte v čisté vodě a klasicky vyperte na 60 stupňů. Nezapomeňte je pověsit, aby uschly. Budou příjemné vonět a budou dokonale čisté, a vy přitom můžete v klidu přes noc spát.

Ručníky byste ale rozhodně neměly sušit na přímém slunci, protože by sice byly suché rychle, ale také by byly tvrdé a bylo by až bolestivé se do nich utřít. Raději je mějte ve stínu, kde na ně občas zafouká vítr. Neměly by se ani žehlit, aby se nezničila jejich struktura. Pokud to ale občas uděláte, nic hrozného se nestane. Můžete je s klidným svědomím dát i do sušičky.