Pomocí těchto příznaků můžete snadno rozpoznat potenciální rakovinu kůže.

Máte na svém těle velké množství mateřských znamének? Znaménka jsou všude, kam se na těle podíváte a nachází se i na intimních místech? Pokud ano, pak byste si rozhodně měli dát pozor, protože některé z nich mohou značit blížící se rakovinu kůže. Sami dermatologové nemají mateřská znaménka vůbec rádi, protože vědí, že taková znaménka dokáží natropit hromadu potíží. Máte-li jich tedy hodně, určitě si zajděte k lékaři, aby se vám na ně podíval a zkontroloval, zda jsou v pořádku nebo hrozícím nebezpečím. Můžete si je ovšem zkontrolovat také doma pomocí metody, kterou vám dnes představíme.

Nebezpečná znaménka

Mateřská znaménka má na svém těle velké množství lidí. Jsou sice lidé, kteří nemají téměř žádná, ale většinou se setkáte s lidmi, kteří je mají. Tato znaménka obsahují melanomové barvivo, které může v některých kritických případech způsobovat nebezpečné metastáze do jiných orgánů, a to velmi rychle. Z toho důvodu je tedy nutné umět je včas rozpoznat. K tomu naštěstí existuje velmi jednoduchý způsob, kterým můžete znaménka kontrolovat.

Pomůže pravidelná kontrola

Jak už jsme si říkali, tak znaménka máme v podstatě všichni, nicméně jen málo z nás si je pravidelně kontroluje. Pravidelná kontrola těchto znamének je ovšem nutná, protože může odhalit nebezpečí rakoviny kůže. Pokud na nich zaznamenáte nějakou konkrétní změnu, měli byste rozhodně zalarmovat lékaře. Rakovina kůže může nastat kdekoliv na těle, ale nejčastěji vzniká právě z mateřských znamének.

Čtěte také: Známý a slavný lékař promluvil. Metoda propletených prstů je jednou z nejúčinnějších na bolesti těla

Příznaky rakoviny

Rakovinu kůže můžete poznat podle toho, zda budou znaménka: nevykazovat žádnou symetrii; jejich obrys bude nepravidelný; barva se změní nebo bude znaménko mít více barev; průměr bude větší než 6 mm nebo se začne jakkoli měnit, růst, svědit, krvácet atd. Podívejte se pro jistotu na přiloženou fotografii, abyste mohli porovnat se svými znaménky.