David Hampl
25 března, 2019

Že živočichové nedokážou příliš myslet, nebo že snad nemají city, či empatii, nebo nedokážou dát najevo svůj vděk? Pokud si něco podobného myslíte, potom si buďte jisti, že názor rozhodně změníte. A to nemluvíme o žádném inteligentním druhu, ale o zvířeti, kterého se řada lidí spíše štítí, nebo se ho dokonce bojí. O jaký druh se jedná? Je to chobotnice. Tu nejdeme v moři a ne vždy má štěstí, aby byla tam, kde se cítí dobře. Takto začíná příběh jedné, která uvízla na pláži. Naštěstí šel kolem milovník přírody.

Chobotnici uviděl a rozhodl se jí pomoci

Bylo jasně vidět, že tato chobotnice uvízla na břehu a že má velký problém dostat se zpět do vody. Naštěstí šek kolem muž, který neměl z daného živočicha ani hrůzu, ani obavy. Chtěl mu naopak pomoci, což bylo pro toto zvíře vysvobozením. Skutečně mu pomohl z mělčiny zpět do vody. Opatrně se k chobotnici přiblížil, šetrně ji nabral do plastového kelímku a ten následně odnesl na to správné místo – do vody. Co následovalo pak, to ho překvapilo.

Co chobotnice udělala? Skutečně mu poděkovala!

Je to až k neuvěření, ale to co, udělala tato chobotnice, jejího zachránce jasně překvapilo. Když zjistila, že je ve vodě a v bezpečí, neudělala to, co by každý očekával. Nevydala se do moře, ale ještě chvíli zůstala na břehu. A to proto, aby svému zachránci poděkovala. A jak? Vydala se směrem k němu samotnému, konkrétně k jeho botám. Doslova to vypadá, jako by ho chtěla pohladit, nebo poplácat. Tedy dotknout se, aby dala najevo, že projevuje úctu a vděk. Teprve až potom došlo k tomu, že se vydala tam, kam patří. Tedy do moře. Je vidět, že živočichové umí projevit vděk. Bez ohledu na to, jak vypadají.

Sdílejte článek