Pomůže vám proti plísním na rostlinám, pomůže vám proti škůdcům a celkově zlepší jak vzhled okrasných rostlin, tak i bohatost úrody. Přitom postačí jedna jediná kapka. Čeho? Co je tím zázrakem? -
Menu

Pomůže vám proti plísním na rostlinám, pomůže vám proti škůdcům a celkově zlepší jak vzhled okrasných rostlin, tak i bohatost úrody. Přitom postačí jedna jediná kapka. Čeho? Co je tím zázrakem?

Je jedno, jestli máte zahradu v zahrádkářské kolonii, nebo máte zahradu u domu, či máte malou zahrádku na balkoně. Váš cíl je vždy jasné. Krásné a zdravé rostliny a pokud možno také bohatá úroda. Dá se toho dosáhnout? Rozhodně ano. Stačí pouze používat jeden známý přípravek, která je tím nejlepším pomocníkem pro každého zahrádkáře. O co se jedná a jak vám to pomůže?

Zázrak, který toho umí opravdu velmi mnoho

Pokud se podíváme na výčet hlavních pozitiv, tak musíme jasně říci, že jich je skutečně více než dost. tato látka umí dobře působit proti celé řadě hub, stejně jako proti celé řadě různých virů. zapomínat nelze také na to, že je dobrým pomocníkem i proti plísním, stejně jako proti různým druhům hub. Zkrátka a jednoduše dokáže zajistit, že rostlina bude mít vše potřebné a bude se jí vyhýbat vše špatné.

Dokonce se jedná o látku, které rostliny potřebují ke svému správnému vývoji a tedy ke svému růstu. Často ji čerpají z půdy a pokud ji nemají v optimálním množství, tak se to negativně projeví jak na vzhledu rostliny, tak i na její úrodě, stejně jako nelze zapomínat ani na jejím zdraví. A o jakou látku vlastně je?

Co doporučují zkušení zahrádkáři? Je to jód!

Co je tím zázrakem, který účinkuje takto efektivně a bez čeho se zaručeně neobejde jakákoliv rostlina? Dost možná budete překvapeni, jelikož se nejedná o nic jiného, než o jod. Právě tento stopový prvek potřebují ke svému zcela bezproblémovému životu nejenom lidé, ale jak je vidět, tak ho samozřejmě potřebují také rostliny. A na co všechno můžete jodový roztok, kterým budete hnojit vaše rostliny použít?

Pomůže vám při výskytu plísně

Pokud začnete pozorovat, že se na rostlinách objevuje nepříjemná plíseň, je třeba zakročit. A to nejlépe tím, že zvýšíte dávku jódu, který se dostane do půdy a který bude čerpat i samotná rostlina. Během krátké doby dojde k tomu, že bude plíseň minulostí. Plíseň se velmi často objevuje u brambor, stejně jako například u rajčat. Kontrolujte je a nyní víte, co na plíseň platí.

Je dobrou volbou, když se objeví padlí

Padlí patří také do skupiny velkých nepřátel zahrádkářů. Stačí rosa, vlhkost a následně se na rostlinách objeví typické bílé projevy. U jakých rostlin konkrétně? Je to třeba rybíz, angrešt, ale i rajčata, dýně, a z okrasných rostlin to jsou pivoňky, chryzantémy, nebo také růže. Pokud chcete problémy eliminovat, je třeba vytvořit si roztok v poměru 1 ml jodu na 1 litr vody.

Zahubí mnoho škůdců

I ty se mohou u rostlin objevit. Jedná se hlavně o různé larvy, které jsou pro rostlinu nebezpečné. Ohrožené jsou jak různé plodiny, tak samozřejmě také četné okrasné rostliny. Efektivní pomocí je podobný roztok, jako u příkladu výše, ale s tím rozdílem, že dávka na jeden litr vody by měla být dvojnásobná, tedy 2 ml jodu.

Dodá rostlině co potřebuje

Jak jsme uvedli v samotném začátku našeho textu, jód je možné vnímat také jako velmi dobré a účinné hnojivo. Pro jaké rostliny ho můžeme doporučit? jedná se primárně o okurky, stejně jako rajčata, dále papriky, ale i zelí, jahody a mnoho dalšího. Ideální je přidat pár kapek jodu do každé dávky vody na zalévání. Ten se dostane do zeminy a následně i tam, kam má. Tedy k samotné rostlině.

Pokud chcete prospět pokojovým rostlinám, je postup víceméně stejný, jenom je na místě snížit samotnou dávku, kterou dáte do vody. Pokud jde o možnosti využití, nemusí to být jenom klasické interiérové rostliny, ale jód můžete využít také při pěstování bylinek.

Líbil se vám článek?

Tisk
DŮM A ZAHRADA

Je to potvrzeno! Rostliny mají blahodárný vliv na pohodu ve…

Pěstovat doma květiny a jiné rostliny, to není nic zvláštního. Pozor však na to, které to jsou. Je prokázáno, že…
DŮM A ZAHRADA

Chutná vám jarní cibulka? Až vyzkoušíte tento postup na její…

Jarní cibulka začíná v českých domácnostech pomalu ale jistě nahrazovat klasickou bílou cibuli. Je to dáno jak tím, že má mnohem…
DŮM A ZAHRADA

Tyhle dekorace vás ohromí. A co teprve až zjistíte, jak…

Hledáte tipy na zajímavé dekorace, které se hodí jak do vaše interiéru, tak i do exteriéru? Pokud ano, podívejte se…
DŮM A ZAHRADA

Tito lidé neměli dostatek peněz k tomu, aby si nábytek…

Vybavit si dům nábytkem, to rozhodně není nijak levná záležitost. Ví o tom každý, kdo ho někdy potřeboval vybavit. Jasným…
DŮM A ZAHRADA

Palety jako skvělý doplněk interiéru i exteriéru. Nevěříte? Tyto fotografie…

Palety jsou většinou využívány hlavně v oblasti přepravy zboží. Snadno se s nimi manipuluje a snadno se na nich přepraví velké množství…
DŮM A ZAHRADA

Chcete mít cibuli, kterou vám budou sousedé závidět? Podívejte se…

Cibule patří mezi nejoblíbenější českou zeleninu, která má v kuchyni všestranné využití. Pokud máte to štěstí a bydlíte v rodinném domě se…