Pomůže vám proti plísním na rostlinám, pomůže vám proti škůdcům a celkově zlepší jak vzhled okrasných rostlin, tak i bohatost úrody. Přitom postačí jedna jediná kapka. Čeho? Co je tím zázrakem? -
Menu

Pomůže vám proti plísním na rostlinám, pomůže vám proti škůdcům a celkově zlepší jak vzhled okrasných rostlin, tak i bohatost úrody. Přitom postačí jedna jediná kapka. Čeho? Co je tím zázrakem?

Je jedno, jestli máte zahradu v zahrádkářské kolonii, nebo máte zahradu u domu, či máte malou zahrádku na balkoně. Váš cíl je vždy jasné. Krásné a zdravé rostliny a pokud možno také bohatá úroda. Dá se toho dosáhnout? Rozhodně ano. Stačí pouze používat jeden známý přípravek, která je tím nejlepším pomocníkem pro každého zahrádkáře. O co se jedná a jak vám to pomůže?

Zázrak, který toho umí opravdu velmi mnoho

Pokud se podíváme na výčet hlavních pozitiv, tak musíme jasně říci, že jich je skutečně více než dost. tato látka umí dobře působit proti celé řadě hub, stejně jako proti celé řadě různých virů. zapomínat nelze také na to, že je dobrým pomocníkem i proti plísním, stejně jako proti různým druhům hub. Zkrátka a jednoduše dokáže zajistit, že rostlina bude mít vše potřebné a bude se jí vyhýbat vše špatné.

Dokonce se jedná o látku, které rostliny potřebují ke svému správnému vývoji a tedy ke svému růstu. Často ji čerpají z půdy a pokud ji nemají v optimálním množství, tak se to negativně projeví jak na vzhledu rostliny, tak i na její úrodě, stejně jako nelze zapomínat ani na jejím zdraví. A o jakou látku vlastně je?

Co doporučují zkušení zahrádkáři? Je to jód!

Co je tím zázrakem, který účinkuje takto efektivně a bez čeho se zaručeně neobejde jakákoliv rostlina? Dost možná budete překvapeni, jelikož se nejedná o nic jiného, než o jod. Právě tento stopový prvek potřebují ke svému zcela bezproblémovému životu nejenom lidé, ale jak je vidět, tak ho samozřejmě potřebují také rostliny. A na co všechno můžete jodový roztok, kterým budete hnojit vaše rostliny použít?

Pomůže vám při výskytu plísně

Pokud začnete pozorovat, že se na rostlinách objevuje nepříjemná plíseň, je třeba zakročit. A to nejlépe tím, že zvýšíte dávku jódu, který se dostane do půdy a který bude čerpat i samotná rostlina. Během krátké doby dojde k tomu, že bude plíseň minulostí. Plíseň se velmi často objevuje u brambor, stejně jako například u rajčat. Kontrolujte je a nyní víte, co na plíseň platí.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Vymyslela jak to udělat, aby byla její matka s rakovinou…

Rakovina není nic, po čem bychom toužili. Obrátí život vzhůru nohama a nic už není stejné jako dřív. Život se…
Nezařazené

Máte po holení tyto pupínky? Tohle je důvod jejich vzniku…

Holení částí těla je každodenní součást mnoha lidí. Když se řekne holení, většina z vás si jistě představí muže, kteří si…
Nezařazené

Kamera zaznamenala to, co můj táta dělal se čtyřletým dítětem,…

Žijeme v moderní době, ve které si nemůžeme být nikdy jistí, zda nás někdo sleduje pomocí skryté kamery. Používání skryté kamery…
Nezařazené

Vezměte bobkový list, zapalte ho a nechte ho čtvrt hodiny…

Každý dům má vlastní nejen atmosféru, ale také svou chuť. V nejednom domě voní domácí jídlo, u někoho káva, zatímco u…
Nezařazené

Octomilky, komáři a jiný hmyz zmizí. Stačí sklenička, papírové utěrky…

Víte, co to jsou octomilky? Pokud si často kupujete ovoce a necháváte ho doma v míse delší dobu, je možné, že…
Nezařazené

Tento německý recept na imunitu zabírá stokrát lépe, než prášky.…

Trápí vás ucpané cévy a nevíte, co s tím? Lékaři vám neustále cpou jen samé léky, po kterých je vám spíše…