David Hampl
6 prosince, 2019

Blíží se Vánoce, období klidu, míru a pohody. Zároveň se ovšem blíží i čas, kdy své blízké a přátele můžeme potěšit nějakým hezkým dárečkem pod stromečkem. Nejoblíbenějším řešením je samozřejmě zajít do obchodu a nějaký dárek vybrat, nicméně existují i jiné možnosti. Mnoho lidí potěší více dárek, který darující vytvořil sám. Pokud nevíte, co vytvořit, můžete se podívat na internet. Je tam hromada nápadů, které vás mohou inspirovat. Jedním z nich je náš dnešní nápad.

Z ubrousku dárek

Pokud máte doma několik barvených ubrousků a nevíte, co s nimi, máme pro vás senzační řešení. Budete k tomu potřebovat jen ty ubrousky plus nějaký pohár či sklenici klasické velikosti. Výsledek práce vás i darovaného velmi potěší. Zejména členové rodiny, a především děti budou přímo nadšeny. Budou si totiž moci brát bonbony a další dobroty z hrnce, resp. kornoutu, který jim vytvoříte.

Přeložit na čtyři

Na začátku rozložte ubrousek a složte jej do čtyř rohů. Poté jej znovu složte do čtyř rohů a poté ještě jednou. Jakmile budete hotoví, otočte ubrousek a znovu vytvořte čtyři přehyby. Poté jej znovu otočte a položte na dno sklenice (z vnější strany). Pak začněte jednotlivé přehyby postupně rozdělávat, dokud vám nevznikne krásný kornout. Pokud si nejste tímto postupem jistí, podívejte se na video, které krásně a jasně ukazuje, jak máte postupovat. Na konci budete velmi překvapeni, jak nádherná věc se vám podařila. 

Důležitý je obsah

Jakmile budete mít kornout udělaný, můžete si gratulovat. Takhle krásnou a doma vyrobenou věc totiž jen tak neuvidíte. Teď si rozmyslete, komu tento dárek dáte, protože od toho se odvíjí další postup. Kornout je totiž potřeba naplnit, aby naplno splnil své poslání. Pokud jej budete dávat dítěti, můžete jej naplnit bonbony. Přátelé třeba potěší oříšky. Záleží už jen a jen na vás, čím kornout vyplníte. V každém případě někomu uděláte velkou radost.

Sdílejte článek