David Hampl
3 dubna, 2022
, ,

V zimě nám příliš nezáleží na vzhledu našich chodidel, ale s příchodem jara se těšíme na to, jak budete během léta nosit otevřené boty. To ovšem znamená, že budete každý den ukazovat své nohy, které jste schovávali během zimy v tlustých ponožkách. Bohužel mnoho lidí bojuje s popraskanými patami, které vypadají nevzhledně a mohou být i velmi bolestivé. Jak se tohoto problému můžete zbavit a mít v létě nádherná chodidla? Ve skutečnosti to není nijak složité.

Co musíte udělat pro správně upravené paty?

Kromě obecné hygieny můžete udělat ještě jednu věc, která vám pomůže ke krásným chodidlům. Vezměte větší citron, rozkrojte ho napůl a poté vymačkejte část šťávy. Na patách si trochu stáhněte ponožky a umístěte polovinu citronu na ztvrdlou kůži. Potom si natáhněte bavlněnou ponožku, která udrží citron na jednom místě.

Nechte citron půl hodiny působit, poté paty omyjte vlažnou vodou a aplikujte na kůži kvalitní bambucké máslo. Tento postup opakujte dvakrát až třikrát týdně po dobu jednoho měsíce. Díky kyselině citronové a mnoha dalším složkám, které citron obsahuje, po jediném měsíci budete mít nádherné nohy a zahojenou pokožku.

Upravené nohy jsou velmi důležité pro zdraví

Chodidla nejsou právě částí těla, o kterou se většina z nás příliš stará. Ve skutečnosti je to ale velmi důležité a během léta jde také o hodně viditelnou část těla, o kterou byste se měli naučit pečovat po celý rok. Díky použití citronu na patách budete mít pokožku opět nádherně hydratovanou, měkkou a jemnou.

Možná si myslíte, že popraskané paty nejsou nic strašného, ale po nějaké době bude kůže skutečně tvrdá a začne hodně praskat. To je nejen bolestivé, ale dokonce se může objevit i krev. Všechny tyto problémy si přitom můžete ušetřit, když budete dodržovat tuto jednoduchou metodu po dobu jediného měsíce. Dejte si potom pauzu, a jakmile uvidíte, že má kůže opět tendenci praskat, celý proces opakujte. Uvidíte, že budete mít nádherné a neuvěřitelně jemné paty.

Zdroj: tudasfaja.com

Sdílejte článek