Porodila dítě a pak udělala tuto krutou věc: Když se tento příběh dostal na veřejnost, nikdo nemohl uvěřit tomu, čeho je tato žena schopna! (husí kůže zaručena)

I přes značnou osvětu a variabilitu antikoncepčních prostředků se také v dnešní době setkáváme s případy nechtěného těhotenství. Přestože způsobu, jak zabránit otěhotnění existuje celá řada, statistika odhaduje téměř šest milionů zaznamenaných nechtěných těhotenství po celém světě za jeden měsíc. Toto ohromné číslo odpovídá všem registrovaným případům, jsou v něm tedy zahrnuty jak ženy, které se rozhodly pro potrat, tak ty, které dítě přivedly na svět s cílem jej nakonec vychovat samy nebo jej dát k adopci. Existují však také případy, kdy matky řeší nechtěné těhotenství velmi radikálním a krutým způsobem. Jeden z těchto případů je i obsahem tohoto článku.

Osud novorozeňat z nechtěných těhotenství

Nechtěné těhotenství nemusí být vždycky důsledkem nechráněné soulože, žádný antikoncepční prostředek není stoprocentní. A náhoda tomu někdy chce, že se i přes všechna opatření nakonec dítě zplodit podaří. Nachází-li se žena ve špatné nebo tíživé životní situaci, obvykle se buď uchýlí k potratu, nebo se pokusí zajistit pro svého potomka nejlepší možné vyhlídky. Způsob, jakým se ovšem s nechtěným těhotenstvím vyrovnala Steffi Schmidt byl ovšem obzvláště nemilosrdný.

Krutý příběh dvou dětí

Steffi Schmidt (46) měla se svým tehdejším partnerem již dvě děti, když zjistila, že je těhotná. Věděla, že její partner již další děti nechce, proto nepočítala s tím, že by si nový přírůstek nechala. Protože ale neměla zdravotní pojištění a v době, kdy zjistila, že je těhotná (používala antikoncepci) již bylo na potrat pozdě, rozhodla se těhotenství tajit. To se jí podařilo jak u třetího, tak posléze o 4 roky později u čtvrtého těhotenství – obě děti ihned po porodu usmrtila. Starší z nich – děvčátko – udusila v igelitovém sáčku a nechala jej v mrazáku. Druhé před zabalením do sáčku ještě uškrtila. Obě novorozeňata pak nechala v mrazáku vedle sebe.

Čtěte také: Jakmile jednou ochutnáte tuto koprovou omáčku, stane se pro Vás nepostradatelná! Hotovou ji máte už za 5 minut!

Nález tělíček a potrestání

Tělíčka obou dětí nalezl nový partner Steffi Schmidt. V mrazáku ležely 10 a 14 let. Matka byla za vraždu svých novorozených dětí odsouzena k 9 a půl rokům vězení. Mírnější trest jí byl udělen zřejmě kvůli přiznání viny. Po celou svoji obhajobu se označovala za monstrum.