David Hampl
11 června, 2019

Představte si, že je vám teprve 12, seberete veškerou odvahu a přihlásíte se do talentové soutěže, protože věříte, že umíte zpívat. Zpíváte na rodinných oslavách, na svatbách, rodina i přátelé vás chválí… Ale jak je to doopravdy? Obstojíte i mezi silnou konkurencí z celého národa?

Šok, který se změní v radost

Přesně to udělal i Shaheen Jafargholi, který se přihlásil do soutěže Britain’s Got a Talent. Když přišel jeho čas, zvolil si píseň Valerie od zesnulé Amy Winerhouse, což je sama o sobě dost náročná píseň, a to je určena pro vyzrálou zpěvačku, ne pro malého chlapce. Shaheen odzpívá několik prvních veršů, když v tom ho přeruší porotce Simon Cowell a zpraží jej tím, že to nebylo dobré. Chlapec je viditelně v šoku, ale Simon mu nabízí možnost vybrat si druhou píseň. Shaheen se tedy znovu pustí do zpívání, tentokrát ale úplně jiné písňe a už z prvních tónů je jasné, že tohle bude hit. Simon má prostě na talenty čich a chtěl dát chlapci šanci skutečně předvést, co v něm je.

Brada poklesne z jeho zpěvu nejen porotě, ale i celému publiku, které na konci písničky doslova šílí. A porota chlapce zcela bez váhání pošle rovnou do dalšího kola. Tady není o čem diskutovat. Simon Cowell je právem považován za jednoho z nejpřísnějších porotců vůbec. Opravdu si často nebere servítky a někdy „talenty“ opravdu bez pardonu vyprovodí a nestydí se jim říct pravdu do očí. Tentokrát ale ukázal, že své práci taky opravdu rozumí. Ihned věděl, že první volba písně není pro chlapce zrovna šťastná a dal mu šanci napravit si reputaci něčím o mnoho lepším. A ukázalo se, že měl pravdu. I když v první písni rozhodně nezpíval špatně, až teprve druhý hit odhalil jeho pravý potenciál.

A to je právě kouzlo talentových soutěží. Nikdy nevíte, co vám potká a za každým rohem se skrývá velké překvapení. A pro tohoto chlapce to byl doslova nejdůležitější moment jeho života.

Sdílejte článek