Sexualita je mezi partnery samozřejmě velmi důležitá. Najít tu správnou pozici ale může být oříšek – vše se odvíjí od výšky partnerů, jejich váhy a také momentální nálady. Koučka Tracey Cox přišla s návodem, který počítá s každou situací. Všechny se odvíjí od základních pěti poloh, tedy žena nahoře, muž nahoře, zezadu, na boku a ve stoje, zároveň je ale dán prostor jejich přizpůsobení.

Je důležité najít, co vás vzrušuje

Je důležité si uvědomit, že každému se líbí něco jiného. Například pokud bývá jedna partnerka ráda nahoře a ráda vystavuje své tělo partnerovi na odiv, druhá se může stydět a raději volí méně odvážné polohy. Pokud se při něčem cítíte trapně nebo nepatřičně, nemá smysl se do toho nutit, pak si sex neužijete ani vy, ani váš partner.

Pokud chcete vyzkoušet něco nového, ale zároveň se toho obáváte, jsou pro vás vhodné polohy, při kterých si partneři nehledí do tváře. Pokud se zbavíte očního kontaktu, lépe se uvolníte a milování si víc užijete. Alternativou pro odvážnější milence je zavázat partnerovi oči, pokud jste oba v náladě na menší hrátky.

Jak dosáhnout orgasmu

Pokud máte problém dosáhnout orgasmu, soustřeďte se na všechno, co vás vzrušuje. Čím více mozek takové signály vysílá, tím jednodušší bude dosáhnout vyvrcholení. Zjistěte, co přirozeně děláte k dosažení orgasmu, a znásobte takové chování. Trénujte stahování pánevních svalů, buďte hlasití, zrychlete nebo zpomalte, zkrátka cokoliv, co vám k orgasmu pomůže.

Nejlepší pozicí pro dosažení orgasmu u žen je pozice, kdy je partnerka nahoře, ale otočená k partnerovi zády. Partner má skvělý výhled na partnerčino pozadí a jako bonus si může užívat téměř bez námahy. Partnerka naproti tomu získává plnou kontrolu nad tím, jakým tempem a jak hluboko bude přirážet. Experimentujte přitom s úhly. Partnerka se může chytit partnerových kotníků, být vzpřímená nebo si úplně lehnout na partnerovy nohy.

Když jste opilí

Ruku na srdce, usilovné a prudké přirážení dovede partnerku k orgasmu jen velmi zřídka. Pro většinu žen je mnohem snazší dosáhnout vyvrcholení stimulací klitorisu. Proto by se měly snažit třít o partnerovo tělo a pohybovat se v kruzích namísto přímky. Někdy pomáhá zmírnit přírazy z hlubokých a rychlých na pomalé a mělké. Koučka pamatuje I na situace, kdy partneři požili až příliš alkoholu a partner má problém s erekcí. Využijte gravitace. Když bude partner nahoře, krev se mu nahrne do penisu.

Ani únava není překážkou v milování. V takovém případě je nejvýhodnější pozice na boku, kdy partnerka leží před partnerem a je k němu otočená zády. Další možností je milovat se v sedě. Pokud máte problém s procítěním partnera, držte nohy u sebe. Nejlépe se takové milování provádí v leže na zádech na posteli nebo na stole, přičemž partnerka zvedne nohy kolmo ke stropu.

Polohy, které lichotí tělu

Pokud se necítíte ve formě nebo se stydíte za pár kilo navíc, zalichotí vám poloha na všech čtyřech. V této pozici se totiž opticky zeštíhlí pas i stehna a zakulatí se zadeček. Pokud se přeci jen rozhodnete pro klasického misionáře, vzpažte ruce za hlavu. Pokud v posteli bojujete s rozdílnou výškou, milujte se ve stoje. Ideální k tomu jsou například schody.

Velký nebo malý penis

Existují také ideální pozice pro případ, že partnerův penis je příliš velký. Jsou to takové, které neumožňují hlubokou penetraci. Jde o pozici, kdy partnerka leží na břiše na posteli a partner do ní zezadu vstupuje. Vhodná je také pozice na boku, během které k sobě oba partneři leží čelem a partnerka si vrchní nohu opře o partnerova bedra.

Pokud mate opačný problém, tedy že partner není příliš obdařený, vyzkoušejte polohu, kdy si partnerka lehne na záda a nohy položí na partnerova ramena. Pokud chcete menší změnu, položte na partnerova ramena chodidla. Hlubší penetraci umožní také poloha na všech čtyřech. Důležité je, aby partner mohl pronikat co nejhlouběji.

Sdílejte článek