Postupujte podle těchto 4 jednoduchých kroků, abyste už nemuseli nikdy řešit problémy s akné.

Proč používáme antibakteriální krémy a krémová mýdla, když začíná akné hluboko uvnitř těla? Akné je ve skutečnosti znakem zánětu v těle.

OBVYKLE ROZVÍJÍME AKNÉ, KDYŽ:
Hormony kolísají.
Jíme určité jídlo.
Pijeme alkohol.
Máme nepravidelné pohyby střev.
Jsme pod extrémním stresem.

Pokud máte pocit, že už se akné snad nikdyn nezbavíte a že už tento problém budete řešit pořád, máme pro vás nový trik. Pokud máte akné, je pravděpodobné,
že ve vašem těle je nějaký zánět. Všechny okolnosti mají něco společného, a to je imunitní systém. Hormonové hladiny v těle, potraviny a alkohol a stres mají vliv na imunitní systém.

Takže proč používáme antibakteriální krémy a krémové mýdla, když akné začíná hluboko uvnitř těla? Antibakteriální krémy a tvrdé mýdla jsou rychlou fixací. Suší kůži a mění svůj ekosystém – ale nikdy se nedostanou do kořene nerovnováhy.[hana-code-insert name=’google‘ /]

4 způsoby, jak se zbavit akné jednou pro vždy

Zánět je poháněn imunitním systémem, který je primárně umístěn ve střevě. Takže pokud chcete skutečně ovládat vaši pokožku, potřebujete provést soupis toho, co jíte a jak se cítíte.

1. Krok : Zvyšování povědomí o těle

Nemocné střevo a akné jsou nejlepšími kamarády. Jak to odhalit? Sledujte pohyby střev – zácpy… Jaké jsou další možní známky zánětu?

Nadýmání, plyn nebo pálení žáhy
Bolest kloubů
Nosní kongesce
Bolení hlavy
Úzkost nebo deprese

Mějte na paměti, že můžete také zatížit střeva tím, že vystavíte své tělo nadměrnému fyzickému, emocionálnímu nebo environmentálnímu stresu.

2. Krok: Jídlo

Potrava je občas opravdu dráživá pro tělo. Pokud se potýkáte s akné a nekontrolujete, co jíte, je pro to nyní čas. Špatné druhy potravin skutečně někdy mohou
podporovat infekce a záněty a vedou tak právě k akné. Pozor na toto:

Obilí – obzvláště ty, které obsahují lepek, jako je pšenice, žito a ječmen
Vejce a mléčné výrobky
Stromové ořechy – jako jsou mandle, bramborové ořechy, kešu, lískové ořechy, pistácie a vlašské ořechy

3. Krok: Podporujte svůj vnitřní ekosystém

Věděli jste, že trávicí trakt je naplněn bakteriemi a kvasinkami? Tyto mikroskopické organismy jsou nesmírně důležité a tvoří vnitřní ekosystém střeva. A protože vědí, jak komunikovat s různými buňkami v lidském těle, formují lidské zdraví. Kromě vyzařovaného střeva má mnozí z nás zraněný vnitřní ekosystém, který je mimo rovnováhu z náporu antibiotických léků, perorálních kontraceptiv a sladkých potravin. Antibiotika, perorální antikoncepce a sladké potraviny poškozují vnitřní ekosystém a krmí nadměrnou růst kvasinek Candida.

4. Krok Podporujte svá játra

Když škodlivé bakterie, dráždivé látky v potravě a toxiny životního prostředí překonávají střevní výstelku, vypouštějí se do jater. S pomocí imunitního systému vylučují játra potenciálně škodlivé látky – včetně bakterií a prozánětlivých fragmentů bakterií.
Jak dobře odstraňujete znečišťující látky z vašeho těla není závislé výhradně na játrech – také závisí na integritě vašeho střeva. S zdravým vnitřním ekosystémem můžete obnovit schopnost jater vyčistit. Můžete vrátit své tělo zpět do rovnováhy a položit základy pro krásnou, zářící pleť.

Akné je problém otravné kůže, který je více než hluboký. Cystické akné a vyrážky jsou příznaky hlubšího zánětu v těle. Akné může být vyvoláno určitými potravinami, alkoholem, nepravidelnými pohyby střev, hormony nebo extrémním stresem. Všechny tyto spouštěče aktivují imunitní systém; imunitní systém je zodpovědný za zánět.