David Hampl
12 března, 2019

Pohybový aparát je jednou z nejdůležitějších částí těla. Jedině tak se můžeme bez problémů pohybovat z místa na místo a věnovat se jakýmkoliv jiným aktivitám. Vlivem stáří, ale i z jiných důvodů se však mohou objevovat problémy. Mezi nejznámější zdravotní komplikace dnes patří chronické záněty, stejně jako to je i poškození vazů, dále to je poškození chrupavek, ale i jiné problémy s klouby a s kostmi. Kdo se nechce vyřadit z běžného života, ten by měl myslet na efektivní a účinnou pomoc. Zde zapomeňte na chemii, jelikož ten nejlepší pomocník je v přírodě.

Proč a kdy se problémy objevují? Důvodů je celá řada

Když se podíváme na to, jaké jsou hlavní důvody vzniku problémů, tak je to rozhodně stáří. To je důvodem číslo jedna. Lidé stárnou a vlivem toho jejich tělo není v takové kondici, v jaké bylo dříve. A to se projevuje i v tom, že pohybový aparát začíná hůře fungovat a vlivem toho se objevují i možné bolesti. Příkladem jedné konkrétní nemoci je osteoporóza, která je v pozdějším věku velmi často diagnostikována.

Zapomínat však nelze také na celou řadu jiných možných nemocí, které jsou spojovány primárně s řadou zánětů. Je to třeba revmatoidní artritida, dna, nebo i jiné. Nutno také dodat, že problémy s pohybovým aparátem mohou celkově plynout také ze špatného životního stylu. Špatná strava, kdy kosti nemají to co potřebují, nebo přetěžování, špatné držení těla, chybné sezení. Toto všechno jsou věci, které se následně podepisují na tom, že lidský organismus již nefunguje tak, jak by měl. Znakem, že se něco děje, je právě bolet.

Místo léků vyzkoušejte raději přírodní a domácí lék

Mnoho lidí při prvních bolestech sáhne po lécích, které bolest tlumí. Nejenom, že jde o léky plné chemie, ale také se jedná o krok, který neřeší příčinu, ale následky. Sice se utlumí bolest, ale potíže stále přetrvávají po celý den, týden i měsíc. Proto je vhodné sáhnout po lécích, které dokážou dané škody napravit a zajistit, že pohybový aparát bude opět fungovat tak, jak má. A ani tady nemusí být nutností sáhnout do sekce chemických léků. Je totiž možné využít lék přírodní, který lze připravit ze surovin, které najdete doma. Použití je vhodné jak když máte bolesti, tak samozřejmě i ve chvíli, kdy chcete myslet na prevenci.

Využijte sílu dvou unikátních potravin, které najdete i doma

Bojíte se, že bude potřeba mnoho různých cizokrajných surovin a že příprava bude velmi složitá. Jak se za chvíli přesvědčíte, opak je pravdou. Na přípravu léku, který prospěje vašim kostem, kloubům, chrupavkám a pohybovému aparátu jako takovému jsou třeba pouze dvě věci. Takové, které najdete doma a takové, které i snadno kdekoliv koupíte. O jaké se jedná? Je to:

  • Mrkev
  • Zázvor

Proč právě tato kombinace? Je to z důvodu, že právě zázvor má velmi silné protizánětlivé účinky a tak dokáže případné komplikace tohoto typu rychle a efektivně potlačit. Také umí podpořit imunitní systém, díky kterému bude tělo odolnější, i před vznikem nových zánětů. Pokud jde o mrkev, tak ta je známá svým složením, které je bohaté na vitamíny a minerály, kdy je velké množství z nich určeno právě na to, aby prospěly pohybovému aparátu.

Připravte si silný, unikátní a zcela přírodní lék

Podívejte se s námi na recept, po kterém budou vaše klouby, chrupavky a kosti opět jako nové. Jedná se o nápoj, který doporučíme pít nejenom ve chvíli, kdy máte problémy, ale samozřejmě také ve chvíli, kdy chcete myslet na prevenci. Co na něho budete potřebovat?

  • 5 cm kořene zázvoru
  • 5 středních mrkví
  • 1 lžičku kurkumy
  • ½ lžičky pepře

Samotná příprava je velmi jednoduchá. začíná tím, že si jak mrkev, tak i zázvor připravíte. A to tak, že je očistíte od slupky a následně omyjete. Potom také nezapomeňte na nakrájení na menší kousky, které se vám díky tomu budou mnohem snadněji zpracovávat.

Jak postupovat při přípravě? Pomůže třeba i mixér

Nyní máte několik možností, jak postupovat. Vaším cílem je dostat z daných surovin vnitřní šťávu. A to lze udělat několika způsoby. Možné je využít mixér a připravit si něco na způsob smoothie. Stejně tak je možné použít i odšťavňovač. Další alternativou může být využití kuchyňského mlýnku, který také pomůže vytvořit správnou konzistenci. Jako poslední možnost přichází v úvahu strouhání. Dobré je pamatovat i na to, že když bude vše příliš husté, je samozřejmě možné přidat i trochu vody, aby měla směs konzistenci nápoje.

Nezapomínejte na správné a také na pravidelné pití

Máte připraveno? Rozhodně doporučujeme si tento lék chystat do zásoby, a to především z důvodu, že ho budete pít opravdu často. A to tak, že je vhodné pít vždy sklenici třikrát denně. Doporučováno je pití před jídlem, a to vždy zhruba 15 – 30 minut před tím, než začnete jíst. Nápoj si tedy dáte ráno před snídaní, v poledne před obědem a večer před večeří. Ideální je, když budete v době pití pociťovat hlad, jelikož díky prázdnému žaludku se látky snadněji dostanou tam, kam mají.

Sdílejte článek