Pouhých 38% všech lidí dokáže vyřešit tuto hádanku bez použití kalkulačky: Pokud patříte mezi ně, pak máte velmi vysoké IQ a silný charakter – odpověď zde

Že je zdraví to nejcennější co máme, Ví snad každý z nás. A taky, že pokud chceme být zdraví, tak bychom měli pravidelně cvičit. Co ale zapomínáme je to, že procvičovat nemáme jenom celé tělo, ale také náš mozek, neboť čím jsme starší, tím více věcí zapomínáme. Proto neváhejte a zkuste si s námi jednoduchý test, který Váš mozek trošku probere ze zakrnění.

Procvičovat, procvičovat, procvičovat

Mozek můžete aktivovat různými způsoby, například:

  • vyplňováním křížovek
  • řešením Sudoku
  • pomocí různých aplikací ve svém telefonu

V poslední době je však populární řešit nejrůznější online početní hádanky, což se naráz jeví jako velký problém, neboť se ukázalo, že bez použití kalkulačky tento problém většina lidí nevyřeší. Tento poznatek velmi rozrušil veřejnost, a proto se nyní spousta lidí snaží vymýšlet nejrůznější příklady, aby tomuto problému zabránila. Pojďte si proto zkusit jedno takové cvičení s námi a uvidíte, jak na tom jste.

Čtěte také: Kompletní 3 denní detox, který nejen že vyčistí vaše tělo od cukru, ale ještě vámm pomůže ztratit tuk a posílit zdraví!

Matematická hádanka

O co jde? Jedná se o starý dobrý příklad z matematiky, tak jak jsme se to všichni dříve učili. Pokud se chcete vrátit do školních let a navíc zažít blažený pocit při správném řešení, tak na nic nečekejte a jdeme na to. Buďte poctiví a nepoužívejte kalkulačku!

Vyřešte následující příklad: 50 + 50 – 25 x 0 + 2 + 2 =?

Správné řešení

Tak jak Vám to šlo? Dopočítali jste se a Vaše odpověď je 104? V tom případě máte pravdu a gratulujeme Vám, neboť jde vidět, že jste nezapomněli důležitá matematická pravidla.

Pokud jste se nedopočítali správně, tak jste zřejmě udělali tu chybu, že jste zapomněli na školní poučku, kdy se nejdříve násobí, takže se z 25 x 0 stane jednoduše 0.

Potom už máme tedy rovnici 50 + 50 – 0 + 2 + 2, což vychází jako 104.

Zkuste tento příklad rozšířit i mezi své přátele a uvidíte, kolik z nich se třeba přizná, že jejich výsledek nebyl úplně správný.