Pouze 34% lidí dokáže na této fotografii najít tygra: Optický rébus, které vyzkouší vaší pozornost i bystrý první pohled!

Ve světě zvířat existuje mnoho druhů, kteří se dokáží brilantně maskovat a schovávat před svou kořistí, ale také před predátory. Pro většinu z nich je to nezbytnost k přežití, protože jinak by byli nemilosrdně sežráni. Pro jiné ale maskování představuje skvělou příležitost, jak se nepozorovaně dostat velmi blízko ke své kořisti a zasáhnout ze zálohy. Dokázali byste na fotce odhalit nebezpečné zvíře, které se skrývá jen pár metrů od objektivu?

Dokonalí predátoři

Do skupiny predátorů, kteří se dokáží dokonale maskovat, patří mimo jiné i tygři krokodýli a nejrůznější druhy hadů. U tygrů bychom to možná nehádali, ale je to tak. Pro nás jsou tygři výrazné velké kočky žlutooranžového zbarvení s tmavými pruhy. Zvířata ale barvy vnímají úplně jinak, a proto pro ně ukrytý tygr vypadá jen jako bledá, nevýrazná, zelená skvrna ve vysoké trávě. Pokud tomu nevěříte, existuje mnoho důkazů ve formě fotografie.

Na internetu existuje i zajímavý chyták, kdy máte na fotografii najít tygra za pouhých 15 vteřin. A věřte, že to není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Jsou v maskování totiž skuteční mistři! Ve volné přírodě nebo na safari se může klidně stát, že bude ležet jen pár metrů od vás a přitom si ho vůbec nevšimnete. V případě, že nebude hladový, můžete být v naprostém klidu. V opačném případě byste měli zvážit rychlý úprk a začít se modlit.

Čtěte také: POZOR: Pomocí této starodávné techniky můžete překonat svou úzkost za dvě minuty!

Pro většinu zvířat jde o přežití

Mezi zvířata, která se maskují z důvodu ochrany před predátory, je asi nejlepším příkladem úhoř říční. Setkat se s ním můžete i v Čechách, a pokud nebude chtít (nebo nebudete mít štěstí), tak si ho nevšimnete. Dokáže dokonale splynout s prostředím, k čemuž mu pomáhá hadí tvar a fakt, že žije u dna řeky. Kromě něj se úžasně zvládají schovávat také:

  • Odranec dravý (mořská ryba),
  • Pagekon lišejníkový (ještěrka),
  • Chameleon,
  • housenky.