Josef Humeš
2 října, 2017

Existuje mnoho různých rostlin, jejichž listy jsou označovány jako "bobkový list", ale ten opravdový bobkový list je známý pod vědeckým jménem jako Laurus nobilis. Jde totiž od odrůdu, která je bohatá na živiny.

Spoustu listů různých rostlin vypadají jako bobkový list, dokonce i stejné aroma. Ale ne každý z listů má stejné živiny. Tato rostlinka je malý strom, který pochází se středomoří. Dříve zde byly vavříny všude, ale kvůli měnícímu se počasí se růst těchto rostlin snížil. Tyto listy byly po dlouhá léta využívány pro kulinářství a medicínu. Už ji používali za dom Římanů. Pokud chcete zjistit zázračné účinky této rostlinky, čtěte dále.

Přínosy vavřínu pro medicínu:

Chemické sloučeniny, které se nacházejí v listu vavřínů pomáhají s trávením a čistí tlusté střevo.

Obsahují chemické součeniny, které zvyšují intelektuální sílu a pomáhají se soustředěním.

Obsahuje vitamin B, který uklidňuje nervový systém.

Mohou být používány na bolesti kloubů a křečové žíly.

Obsahují antioxidační sloučeniny, které pomáhají bojovat proti rakovině.

Posilují imunitní systém.[hana-code-insert name='google' /]

Ingredience:

30 g bobkových listů
250 ml studeného lisovaného olivového oleje

Postup:

Stačí rozemlít bobkové listy a nalít na ně olivový olej. Tuto směs přenést do skleněné nádoby a těsně ji zavřít. Uchovejte ji na chladném místě,
kde není světlo na 14 dnů. Čas od času lahvičku protřepte. Po 2 týdnech zceťte olej a skladujte ho opět v chladné místnosti.

S vaším vavřínovým olejem zvažte následující léčbu:

Chcete-li zmírnit bolest kloubů, tak na ho namasírujte právě tímto olejem. Při bolesti hlavy si vmasírujte tento olej na spánky.  Pomáhá při bolestech břicha a žaludku.
Sníží teplotu a léčí trávicí trakt. Použijte taktéž jako pleťové mléko pro zlepšení vaší pokožky, funguje proti akné a černým tečkám.

Sdílejte článek