Použitý sáček nevyhazujte, ale přiložte na ruku, či jinak použijte. Překvapí vás důvody, proč ho nevyhodit

Čaj je jeden z nejznámějších nápojů na světě. Jeho příprava je v moderním světě velmi jednoduchá, jelikož stačí, když se do hrnku vloží sáček, ten se zalije vodou, nechá se vylouhovat a potom vyndá. Většina lidí ho potom hodí do koše. To ale není nejlepší volba. My doporučíme ho nevyhazovat, ale přiložit si ho na ruku, nebo ho použít jinde. Kde všude najde využití? Podívejte se s námi.

Rostliny

Pokud je čaj kvalitní, obsahuje jenom přírodní složky. A to mimo jiné znamená také to, že je zdrojem mnoha důležitých organických látek, které mohou výrazně prospět rostlinám. Než abyste sáček vyhodili, je mnohem lepší volbou ho přidat ke květinám, bylinám, nebo jiným rostlinám v domácnosti. Nemusíte ho ani stříhat. Stačí, když ho celý zahrabete do zeminy.

Těstoviny

Uvařit těstoviny se zdá jako hračka. Stačí dostatek vody, optimální množství soli a o poté už jenom sledování času. Když ale chcete, aby jejich chuť byla podstatně zajímavější, je na místě využít právě čaj. Tedy čajový sáček. Ten dejte do vody k těstovinám, které vaříte. Tento tip se hodí hlavně v případě jednodušších receptů, kde se nepoužívají intenzivní omáčky, ale spíše pesta nebo oleje.

Čtěte také: Vši jsou problémem nejenom u dětí. Farmaceutické firmy propagují své produkty a snaží se, aby se mezi lidmi nešířil tento domácí recept, který dokáže pomoci ještě lépe. Nám se ho podařilo získat

Chladnička

I tady čajový sáček najde své zajímavé uplatnění. Pokud máte problémy s tím, že se ve vaší lednici objevuje ne příliš příjemný zápach, tak ho můžete eliminovat právě takto. Sáček zde jenom pověste nebo položte. A potom lednici používejte jak jste zvyklí. Uvidíte, jak efektivně dokáže všechny nepříjemné pachy jak natáhnout, tak je dokáže také velmi dobře pohltit. Potom ho vyhoďte.

Nádobí

Máte na něm problém s mastnotou, kterou se vám nedaří efektivně odstranit? Zkuste to s čajovým sáčkem. Kvalitní čaje totiž obsahují takzvanou kyselinu tříslovou, která je látkou, která pomáhá rozkládat tuky. Buď můžete dát čajový sáček přímo do vody s nádobím, nebo ho můžete vzít do ruky a pomocí něho přímo omývat talíře, skleničky, hrnce a další nádobí, na kterém se mastnota drží.

Pokožka

Chcete, aby byla vaše kůže dokonale zdravá? Pokud ano, není nic lepšího, než si svou koupel doplnit o několik sáčků kvalitního čaje. Ten má totiž antioxidační vlastnosti, které dokážou z vaší kůže efektivně vytáhnout z vaší kůže vše, co v ní nemá být. Díky tomu bude dokonale zdravá, což se následně projeví na její zcela dokonalé kráse. Čím je čaj kvalitnější, tím samozřejmě lépe.

Zrcadlo

Máte doma v koupelně, nebo na chodbě zrcadlo, které nedokážete dobře vyčistit nebo rozleštit? Je to jenom tím, že nepoužíváte to pravé, co by fungovalo. Zkuste vzít čajový sáček a uvidíte, že vám to půjde o poznání lépe. Odstraníte otisky prstů, plivance od čištění zubů, stejně jako různé šmouhy. Díky kyselinám v čaji snadno eliminujete nečistoty a zajistíte zrcadlům potřebný lesk.

Zranění

Máte na pokožce například ekzém, škrábanec, popálení od hrnce nebo od slunce? V takovém případě ji můžete pomoci zklidnit tím, že na kůži přiložíte právě čajové sáčky. Díky tomu se výrazně zklidní, eliminují se nežádoucí projevy zranění a také dobře podpoříte celkovou regeneraci. Takto stačí opakovat několikrát denně do doby, než bude vaše kůže opět dokonale zdravá.

Oči

Mohou být unavené, mohou být zarudlé, stejně jako se mohou objevovat nežádoucí kruhy pod očima. Toto všechno dokáže odstranit jedna jednoduchá věc, kterou je sáček od čaje. Pohodlně si lehněte a na každé oko dejte jeden. Takto zůstaňte po dobu 20 – 30 minut. Uvidíte, jak vám tato léčebná kúra pomůže a jak budou vaše oči opět vypadat odpočatě a zdravě.

Hlodavci

Pokud hlodavci něco příliš nemají rádi, tak je to právě vůně čaje. Proto se jim můžete zbavit právě pomocí čajových sáčků. Stačí je jednoduše rozložit na místa, kde se vyskytují a potom k místům, kudy k vám přicházejí. Uvidíte, že jakmile ucítí jim nepříjemnou vůni, raději se veš vašem okolí již nebudou zdržovat a půjdou o dům dál. A ideální čaj? My rozhodně doporučíme ten mátový.

Ústa

Proč si dát čas od času sáček od čaje do svých úst a nechat ho tam po několik minut působit? Jelikož pomůže ústa vyčistit od řady nežádoucích bakterií. A to konkrétně od těch, které způsobují nepříjemný zápach v ústech. Jestliže jím trpíte, čajový sáček pomůže. Doporučíme zvolit buď variantu mátovou, nebo klasický a také kvalitní zelený čaj. Oba jsou pro tento účel jako stvořené.

Vlasy

Dokážete je oživit, dokážete je vyživit, také zvládnete stimulovat vlasovou pokožku a zajistíte jejich pevnost a také zdravý vzhled. Toto všechno je jednoduché, pokud budete používat sáček od čaje. A to jednoduše tak, že jím budete pokožku vlasů jemně masírovat hned po jejich umytí. Opět platí, že čím lepší a kvalitnější čaj budete používat, tím také lépe právě pro vaše vlasy.