David Hampl
3 ledna, 2019

Nejprve to vypadalo na dokonalé manželství. Spojené s velkou láskou, stejně jako s dokonalým souzněním. Postupem času se ale vztah změnil. Tedy hlavně ze strany muže. Při jedné společné večeři se podíval své ženě do očí a řekl jí něco, co ji ranilo. Řekl jí, že se s ní chce rozvést. Bylo na ní vidět, jak jí toto oznámení velmi vzalo, stejně jako na ní bylo vidět i to, že ho absolutně nečekala.

Zajímalo jí, proč tomu tak bylo

Mnoho žen by toto oznámení jenom těžko zvládlo. Mnoho žen by udělalo scénu, nebo by plakalo a křičelo. Tato však nikoliv. Bylo vidět, jak jí tato informace změnila, ale zároveň se snažila udržet své city a jediné, co řekla, byla otázka. Otázka – proč?  Chtěla vědět, co je onen důvod, proč se s ní manžel chce rozvádět a co je v jejich vztahu tak špatné, že se to musí řešit právě tímto způsobem.

Manžel neodpovídal

Nedokázal to říci. Nebo dost možná nechtěl. To manželku rozzlobilo a neměla pro něho pochopení. Sama zastávala názor, že muž se nemá bát říci pravdu, i když může být negativní. Tento muž to ale nedokázal a tak sama nechápala, co je důvodem. Později ale vytušila, co za plánovaným rozvodem stojí. Nebyl to ani tak problém v jejich vztahu, ale byla to jiná žena. Do té se manžel zamiloval a chtěl s ní prožít zbytek života.

Podpis rozvodových papírů

Nezůstalo jenom u slov, jelikož se manžel rozhodl také k činům. Tedy k tomu, že následně podepsal i samotné rozvodové papíry. Nutno říci, že byl poměrně velkorysý. A to proto, že sám cítil chybu. A tak ženě nechal jak celý dům, tak i auto, ale také ji zabezpečil tím, že na ní přepsal 30 procent prosperující firmy. Mohla tak být spokojená, i když ztratila lásku svého života. Ztratila člověka, se kterým byla celkem 10 let.

Změna v domácnosti

I když se rozvod již vyřizoval, oba stále ještě manželé byli doma. Žena se však o partnera nestarala. Nezajímala se, co dělá, neprala mu, ani mu nechystala jídlo. Jeden den však byl jiný. Když muž přijel z práce, viděl svou ženu, jak sedí u stolu a něco píše. Potom zvedla oči a řekla svému muži, že chce, aby ji poslední měsíc nosil přes práh, tak jako to udělal po jejich svatebním obřadu. Prý jako každodenní a poslední vzpomínku na čas, který byl pro oba dokonalý. Přesně toto bylo napsáno na daném lístku, který byl tím textem, který se vryl oběma do paměti. Tuto podmínku manžel akceptoval.

Začala změna

Ačkoliv to muži přišlo divné, akceptoval přání své ženy. Její žádost si uložil k sobě a každý den ji nosil přes práh. První dny byly zvláštní, zcela bez kontaktu a spíše obtěžující. Postupem času se ale začalo dít něco, co čekal málokdo. Postupem času šlo vše lépe. Žena manžela při nošení objala, opřela se mu o hruď. On ji zase více přitisknul ke svému tělu. Takto to několik dní pokračovalo.

Následovala stále větší snaha o intimitu. Byl to rituál, který již nebyl obtěžující, ale byl zábavný. Byl očekávaný, stejně jako se stával den ode dne plný doteků, ale také lásky, stejně jako vzájemného povídání. Bylo jasně vidět, že se partner mění a jeho že na také.

Návrat lásky

Poslední den byl zcela jiný. Poslední nošení bylo spojeno s loučením. Manžel odešel a zabouchl za sebou dveře. Sedl do vozu a odjel. Za 20 minut se ale vrátil z velkou kyticí. Pochopil, že vztahu jenom chyběla intimita, drobnosti, vzájemná láska a kouzlo porozumění. To vše se nedozvěděl z lístku, který mu žena dala, ale až z toho, že akceptoval její přání. Rozvod se zrušil a vztah byl opět tak dokonalý, jako dříve. I vy se můžete podělit s tímto článkem ve svém okolí. Třeba někomu pár vět zachrání manželství. Stačí mu jenom navrátit to, co je ve vztahu nejdůležitější.

Sdílejte článek