Pozor! Toto je 5 varovných signálů, že váš oběhový systém krve funguje špatně! Nenechávejte to náhodě!

Dobře fungující krevní oběh je velice důležitý pro naše tělo! Vaše krev pomáhá přepravovat živiny a kyslík do všech částí vašeho těla. Jakýkoliv problém spojený s oběhovým systémem může vést k řadě zdravotních problémů. Pokud není léčba důkladná, může způsobit vážné poškození mozku, srdce, jater, ledvin a taky končetin.

Špatný krevní oběh můžete mít z několika důvodů, přičemž nejčastěji se jední o aterosklerózu nebo tuhost arterií a onemocnění periferních tepen. To může také být důsledkem jiných zdravotních problémů, jako je cukrovna, srdeční onemocnění, obezita nebo krevní sraženiny. Kouření, nadměrné pití alkoholu a poruchy příjmu potravy mohou také zvýšit zranitelnost tohoto stavu.

Tím, že znáte příznkay špatného oběhu, tak se můžete zaměřit na hlavní příčinu a začít s léčbou včas. Je důležité se poradit s lékařem, protože pokud máte poruchy cirkulace, může to vést k infarktu, mrtvici nebo smrti. Podívejte se s námi nyní na 5 varovných signálů a zjistěte, zda trpíte špatnou cirkulací krve.[hana-code-insert name=’google‘ /]

Čtěte také: Tuto dívku vylákali do lesa s jasným cílem. Chtěli ji zde znásilnit. Plány jim však překazilo něco, na co v lese narazili. Kdyby jenom věděli, co se zde může objevit, k danému činu by se nikdy neodhodlali

1. Oteklé dolní končetiny

Mírné otoky vašich nohou mohou být způsobené velkým příjmem soli, sedacím nebo stajícím povolání, podvýživou, obezitou, stárnutím, sedavým
stylem života. Pokud trpíte otoky, nebo máte otoky již delší dobu, může to být právě kvůli špatné cirkulaci krve ve vašem těle. Když zaznamenáte nějakou formu otoku na nohou, zvedněte nohy nad úroveň těla, tedy nejlépe lehnout si na postel a opřít si nohy o zeď.

2. Necitlivost, brnění

Pocit necitlivosti v určitých částech těla, zejména v končetinách může být spojena se známkou špatného krevního oběhu. Necitlivost také může být kvůli stálému tlaku , vystavení se chladu, stresu nebo nedostatkem vitaminů.

3. Studené nohy a ruce

Správný průtok krve pomáhá udržet stálou tělesnou teplotu. Při přerušení průtoku krve nedokáže tělo udržet normální teplotu a tím je způsobeno to, že máte studené
ruce a nohy. Vzhledem ke špatnému oběhu není krev schopna snadno cestovat do vzdálenějších míst od srdce a dochází tak právě k tomu, že máte studené dlaně, nebo nohy. Pokud máte tyto problémy, navštivte svého lékaře.

4. Únava

Únava je šastým nežádoucím účinkem fyzické námahy nebo léků. Avšak pocity únavy můžou být spojeny s nedostatečným přívodem krve do různých částí těla. To způsobuje to, že orgány mají problémy plnit své povinnosti. Ovlivňuje to i svaly, protože nedostávají dostaten kyslíku a živin.

5. Oslabený imunitní systém a pomalé hojení

Slabý oběhový systím bude mít přímý dopad na imunitní systém vašeho těla. Vzhledem k špatnému oběhu nejsou vitaminy a minerály, které vaše tělo potřebuje k potlačení infekce. To ovlivňuje schopnost vašeho těla detekovat a bojovat proti patogenům. Někdy se i hůř hojí řezné a tržné rány.