Pozor: Celý svůj život chodíte nesprávně na záchod. Toto je důležité! Co děláme špatně a jaká je správná poloha našeho těla?

Na záchod musíme chodit všichni. Vyprazdňování patří k přirozeným funkcím našeho organismu, a co si budeme povídat, umí nám to mnohdy velice ulevit. Každý má jiné intervaly, kdy musí jít vykonat svou velkou potřebu, nicméně se tomu nikdo nevyhne. Správně bychom měli chodit každý den a ideálně ve stejnou dobu, ale to samozřejmě záleží na mnoha dalších faktorech. Co jste možná nevěděli o vykonávání potřeby je ale to, jak správně sedět. Možná vás to překvapí, ale velké množství lidí sedí při velké potřebě v nesprávné poloze. Tato poloha může velmi ovlivnit činnost našeho organismu a způsobit nepříjemnosti. Je proto lepší se tomu vyvarovat a naučit se sedět na záchodě správně.

Poloha je důležitá

Možná si říkáte, že je úplně jedno, jak na záchodě sedíme. Hlavní je, že to ze sebe dostaneme a uleví se nám. To ovšem není úplně pravda. Mnoho lidí tak sedává na záchodě v poloze, která není v pořádku. Špatné držení těla při vykonávání potřeby přispívá k různým nemocem, jako například hemeroidy, rakovina tlustého střeva a mnoho dalších nepříjemných nemocí. Zejména ženy by si měly dávat pozor, protože to může mít vliv na těhotenství.

Poslouchejte lékaře

Lékaři na nesprávné sezení na záchodě samozřejmě upozorňují, nicméně lidé většinou neposlouchají a nevěnují tomu dostatečnou pozornost. Statistiky onemocnění ovšem mluví za všechno, a proto je lepší doktory a odborníky poslouchat. Z toho důvodu vám nyní prozradíme, jak správně na záchodě při vykonávání potřeby sedět.

Čtěte také: Marinované brambory po italsku: Jejich vůně k Vám přivolá všechny sousedy! Nejlepší je, že je vůbec nemusíte loupat!

Pravý nebo ostrý úhel

Sedět na záchodě vzpřímeně a být ve sklonu 90 ° se možná zdá jako správná poloha, ale není tomu tak. Jde o velmi nebezpečnou a nezdravou polohu, protože střeva jsou v tu chvíli doslova uzavřena. Může to vést k zácpě, syndromu dráždivého tračníku, hemeroidům a dalším obtížím.

Mnohem lepší je poloha v úhlu 35 °. Té docílíte pomocí stoličky, kterou si můžete na záchod dát. Je to rozhodně lepší varianta než následně běhat po doktorech s problémy. Vyzkoušejte tento způsob potřeby a uvidíte sami.