David Hampl
27 listopadu, 2017

Protože milujeme recyklaci a využití starých domácích materiálů do užitečných nových nápadů, rozhodli jsme se s Vámi dnes sdílet těchto 17 geniálních domácí vychytávek, díky čemuž využijete skvěle staré předměty v domácnosti, které jste se už dlouho odhodlávali vyhodit.

17. Používejte gumičky k zabránění pádu oděvů z věšáků

[hana-code-insert name='google' /]Je to velmi snadný trik, ale užitečný pro život.

16. Přeměňte barevný cedník na květinový koš

Barevné, stylové a levné. Postříkejte starý cedník nějakou pastelovou barvou, přiložte nějaký ten robustní řetízek a zavěste jej na strop s Vašimi oblíbenými květinami.

15. Vytvořte si držák na pinetky

Došli Vám kancelářské sponky? Tak krabičku využijte na Vaše pinetky. Aby vypadala krabička reprezentativně, stačí nahradit reklamní štítek nějakou vzorovanou páskou a voila!

14. Zorganizujte si džíny pomocí sprchových háčků

Uspořádejte si džíny s levnými sprchovými háčky pro rychlý způsob, jak ráno vybrat ty správné. Zavěste je za zadní smyčku pásu, aby nedošlo k jejich deformaci.

13. Přeměňte velké džbány na trendy bylinnou zahrádku

Díky tomuto triku bude vaření ihned příjemnější!

12. Využijte svůj starý obal na brýle jako kufřík na šitíčko

Ano, je to tak! I starý obal od brýlí může být ještě využit a přeměněn do kompaktního šitíčka, které budete mít po ruce, když bude třeba!

11. Magické lampióny

Vytvořte kouzelnou auru na Vašem dvorku s těmito okouzlujícími svítidly.

10. Snadný sběr prachu

Už nikdy se při vrtání nemusíte rozčilovat nad vzniklým nepořádkem. Postačí Vám k tomu jen jeden přeložený dopisní papír!

Upevněte jej na stěnu pomocí maskovací pásky, abyste se ujistili, že se na podlahu nešíří žádný prach.

9. Udělejte ze svého starého trička módní povlak na polštář!

Takovýto polštářek bude nejen pohodlným, ale také vskutku užitečným a módním kouskem ve Vaší domácnosti.

8. Křída pohlcuje vlhkost, která bojuje proti zničení!

Obalte dva kousky křídy do nějakého plátna a přidejte je k Vašemu stříbru. To zpomalí proces jeho poškození a opotřebení!

7. Stylový držák na náušnice

Opatrně vyjměte sklo z rámečku obrazu a umístěte drátky z jedné strany do druhé. Pak už jen stačí přidat Vaše drobné náušnice a držák je na světě!

6. Staré CD a misky na ovoce

Nevyhazujte své odštěpené, poškozené nebo staré CD! Použijte je na dno svých kuchyňských misek na ovoce. Vytvoříte tak kouzelnou dekoraci.

5. Ochraňte své kliky alobalem

Rádi byste dodali svým dveřím trochu toho života? Pak před malováním nezapomeňte obalit každou kliku do alobalu! Tak účinně a jednoduše předejdete jejich nechtěnému obarvení.

4. Plastové tašky k zahradničení

Řekněte STOP zahradním nečistotám a špíně. Už žádné zničené kalhoty, když využijete pouhé dva plastové sáčky jako výše na obrázku. Stačí jimi obalit svá kolena a voila!

3. Nelepící sníh

Máte před domem tuny sněhu, které se chystáte lopatou odházet? Pak Vám poradíme jednoduchý trik! Stačí, když lopatu postříkáte troškou olivového oleje a už nikdy nebudete muset řešit, že se Vám sníh lepí v nánosech na lopatu, která je pak těžko použitelná.

2. Pouzdro pro smartphone

Lepicí pistole a plastová taška mohou skvěle posloužit k vytvoření chladného a neobvyklého mobilního pouzdra. Podívejte se na video a uvidíte, jak se to dělá!

1. Otevření smartphonu

Chcete-li vyndat SIM kartu, nebo paměťovou kartu bez speciálního klíčku, postačí Vám bohatě kancelářská sponka!

Pokud se Vám zdál článek užitečný, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!

Sdílejte článek