Pozor: Je velmi zdravý, ale pokud není správně konzumován, může být dokonce nebezpečný!

Máte rádi grapefruit? Toto citrusové ovoce je ve světě velmi populární a někteří lidé jej opravdu milují. Jsou ovšem lidé, kteří grapefruit nemají rádi pro jeho hořkou chuť. Uvnitř je ovšem grep plný vitaminů, minerálů a dalších důležitých látek pro naše tělo a zdraví. Každý si grep dopřává jiným způsobem, ale vždy je nutné ho zbavit slupky, stejně jako u ostatních citrusových plodů. Samotná konzumace může být také potíž, protože grep by se měl konzumovat a zpracovávat určitým způsobem. Existuje totiž způsob, který vám může způsobit více komplikací než užitku. Pojďte to s námi trochu probádat.

Kontroverzní ovoce

Z fyziologického hlediska patří grep mezi nejvšestrannější citrusový plod, ale zároveň patří mezi nejvíce diskutovaný. Mnoho lidí ho totiž nemá rádo, nicméně jeho příznivé účinky na lidský organismus potvrzují odborníci po celém světě. Rozšířil se do Evropy v 50.letech minulého století a jedná se o křížence citronu a pomeranče. Je to skvělý zdroj vitaminu C a běžně stačí jej denně sníst kolem 35 dkg.

Zdroj vitaminů a minerálů

Grep obsahuje také mnoho dalších látek a vitaminů, například vitamin B, kyselinu listovou, hořčík, draslík, vápník, fosfor a zinek. Vzhledem k tomu, že má extrémně vysoký obsah vlákniny a vody, je populární složkou pro diety. Některé jeho sloučeniny navíc pomáhají se vstřebáváním minerálů. Má navíc příznivý účinek na srdeční funkce a stimuluje tukovou aktivitu, takže pomáhá s hubnutím.

Čtěte také: Na tuto nemoc umírají tisíce lidí. Zabojujte proti ní přírodně a zařaďte se mezi ty, kteří myslí nejenom na prevenci, ale znají i tu nejúčinnější léčbu. O jaký zdravotní problém jde a co na něho zabírá? Zjistěte to!

Způsobuje předávkování

Existuje ovšem jedno riziko, o kterém mnoho lidí neví. Grep obsahuje sloučeniny zvané fouranocouraminy, které se účastní enzymatického systému a podílí se na rozkladu některých léků. V praxi to znamená, že konzumovat grep před tím, než si budete dávat nějaký lék, může být velmi nebezpečné, neboť to může způsobit předávkování a následné poškození zdraví. Pokud pravidelně užíváte nějaké léky a máte zároveň rádi grapefruity, pak je rozhodně vhodné navštívit svého lékaře a poradit se s ním.