POZOR: Pijete levný jed každý den? Věděli jste, co instantní káva v automatu obsahuje?

Ze všech stran slyšíme, jak bychom měli žít zdravě, sportovat, nestresovat se a vyhýbat se nezdravým jídlům. Především na jídlo a pohyb je ze všech stran vkládán velký apel. Spousta pokrmů totiž obsahuje jedy, které našemu organismus škodí a způsobují mu, že se rychleji opotřebovává. Velkým zabijákem je samozřejmě cukr, ale také sůl a další. Našlo by se spousta potravin, které jedy obsahují a které do sebe dobrovolně dostáváme. I přesto, že bychom to neměli dělat a víme o tom, děláme to. Věděli jste však, že spousta z vás do sebe každý den určitou dávku jedu dostane ať chce nebo ne? Může za to nápoj z automatu. A tím nápojem je káva.

Bez kávy ani ránu

Pro mnoho lidí by den bez kávy ani nemohl existovat. Na kávě jako takové není nic špatného, pomáhá se koncentrovat, zrychluje metabolismus a skvěle chutná. Bohužel spousta lidí nemá čas si ji udělat ráno doma nebo přes den. Z toho důvodu si to přes den nahrazuje kávou z automatů, kterých je všude kolem nás opravdu mnoho. V obchodech, na úřadech, na nádražích, ve školách atd. Jsou dělané přesně pro lidi, kteří spěchají a potřebují kávu rychle. Stačí vhodit minci, stlačit tlačítko a za chvíli už si dopřáváte kávu z kelímku.

Smutná zpráva z automatu

Zjistila se ovšem velmi smutná zpráva. Instantní kávy z automatů obsahují velké množství chemikálií. Naše tělo na takovou vlnu chemikálií není připraveno, a proto je těžce stravuje. Následkem toho dochází k poškození jater, ledvin a imunitního systému. Pokud člověk pije kávu z automatu pravidelně, ne-li každý den, je u něj velká pravděpodobnost, že se ho nějaký z výše uvedených problémů bude týkat.

Čtěte také: Věděli jste to? Toto město je opuštěné už více jak 40 let! Je to fascinují a zároveň děsivé …

Výrobci odhalili děsivé tajemství

Výrobci instantních káv nedávno povinně prozradili, co všechno tyto kávy obsahují. Zjištěny byly tyto složky: voda, cukr, sušené mléko (sušená syrovátka, laktóza), rozpustná káva a množství stopových prvků. Tyto složky se nachází v kafé latte, ale také v espressu machiato. Do cappuccina se navíc přidává zahušťovadlo na výrobu papíru. Špatné na tom je, že tyto kávy obsahují polovinu doporučené denní dávky kofeinu. Ten z automatů se ovšem pětkrát hůře vstřebává. Dejte si tedy pozor, abyste kvůli tomu nedostali ledvinové kameny.