POZOR: Škodlivého hmyzu ve vaší matraci se zbavíte pomocí několika přírodních látek, které má doma většina lidí.

Spaní je nutná každodenní záležitost, která slouží k tomu, abychom nabrali energii na další den a dali našemu tělu pořádně odpočinout. Nejlépe se odpočívá, resp. spí, na kvalitní matraci, která zaručí bezstarostný spánek po celou noc. Bohužel i do té nejlepší matrace někdy mohou dostat potvůrky, které celý efekt spánku mohou zkazit. Mluvíme tady o nepříjemných štěnicích a dalším hmyzu, který jsou součástí naší domácnosti, aniž bychom to tušili. I když si myslíte, že třeba zrovna vás se to netýká, tak raději proveďte potřebná opatření.

Spaní s vetřelci

Štěnice mohou být všude a jejich odstranění je velmi náročné, protože se jedná o opravdu malé potvůrky. Jejich hlavním útočištěm je právě matrace, na které spáváme, a nejvíce aktivní jsou právě v noci. Jsou to noční tvorové, kteří mají schopnost se velmi rychle rozmnožovat. Nakonec se tak mohou objevit prádle, oblečení, nábytku a dalších místech vaší domácnosti. Mohou způsobit alergie, vyrážky nebo i psychické problémy.

Svědění celého těla

Přítomnost štěnic ve svém domě poznáte podle neustálého pocitu svědění po celém těle. Místa, která vás svědí, jsou obvykle nateklá a načervenalá, což je přímým důkazem přítomnosti štěnic ve vaší domácnosti. První věc, kterou byste měli udělat je vyčistit celou domácnost. Zejména oprat oblečení, lůžkoviny, záclony a vše další, o čem si myslíte, že je novým domovem štěnic.

Čtěte také: Neuvěříte, co je dnes možné. Můžete se nechat pohřbít se svým psem! Kde takové hroby najdete a čím jsou výjimečné?

Přírodní metody eliminace

S odstraňováním nepříjemných štěnic vám mohou navíc pomoci několik přírodních produktů. Jedná se zejména o: olej z čajovníku, levandulový olej, esenciální olej z limetky nebo citronu, eukalyptový olej, pomerančový esenciální olej, půdní zemina, olej z hřebíčku, tymián, listy fazole nebo puškvorec obecný. Všechny tyto přírodní látky mají vlastnosti, které vám pomohou s účinným odstraněním nepříjemných škůdců.