David Hampl
26 října, 2019

Alzheimerova choroba je poměrně vážný zdravotní problém, o kterém si lidé myslí, že se musí nutně objevovat jenom v pozdějším věku. Tak tomu ale není, protože Alzheimerova choroba se může objevit i dříve. Když propukne naplno, je osoba už téměř nepoužitelná v normálním životě. K tomuto stádiu nutně nemusí dojít hned. Nemoc lze výrazně mírnit. Stačí jenom zjistit, že se u vás objevuje. Jak? Pomocí těchto 10 signálů, které vám vaše tělo dává.

Nedostatek energie

Pokud poslední dobou pociťujete nedostatek a energie a nevíte, co by mohlo být příčinou, buďte na pozoru. Klidně by to mohla být i nastupující Alzheimerova choroba.

Ztráta paměti

Alzheimerova choroba je zdravotní problém, který se vyznačuje tím, že člověk začíná zapomínat. Objevují se u vás problémy se ztrátou paměti? Pokud ano, buďte raději na pozoru.

Změny nálad

Přicházejí z ničeho nic? I okolí si už všimlo toho, že někdy jste v pohodě a jindy zase nikoliv? Možná za to může právě tato nemoc. Všímejte si svého chování dále.

Nepříjemné chování

Byli jste pozitivním člověkem a nyní to vypadá, že jste jenom naštvaní? A stále z vás čiší určitá frustrace? I toto může být známkou toho, že možná trpíte zdravotním problémem.

Pomalejší reakce

Zdá se vám, že trvá podstatně déle, než se vám povede na něco zareagovat? I toto může být jasnou známkou toho, že se blíží Alzheimerova choroba.

Těžko se učíte nové věci

Chtějí je po vás v práci, nebo i doma, a vám dlouhou dobu trvá, než se je naučíte? A i tak to děláte spíše s neochotou? Pozor na to, zda to není zdravotní problém než lenost.

Nerozumíte řadě věcí

Nemusí to být jenom ukázka toho, že současná doba jde velmi rychle dopředu. Že přestáváte rozumět mnohým věcem může znamenat i to, že u vás propuká tato nemoc.

Jste uzavření

Byli jste společenskou osobou ale nyní jste raději sami? Mnohdy jste přímo uzavřeni do sebe? Pokud ano, má na vás takto negativní vliv nastupující choroba

Hůře komunikujete

Přijde vám, že nemáte společná témata, nemáte o čem hovořit, nebo vám trvá, než dáte dohromady myšlenku? U toto může být symptom.

Děláte vše pomaleji

Přijde vám, že vše děláte mnohem pomaleji, než tomu bylo dříve? I tyto stavy mohou nasvědčovat tomu, že se u vás Alzheimerova choroba blíží.

Sdílejte článek