POZOR! Vaše tělesná vůně může vypovědět hodně o Vašem zdravotním stavu!

POZOR! Vaše tělesná vůně může vypovědět hodně o Vašem zdravotním stavu!

Když se nacházíte v hromadné dopravě, nebo prostě na veřejném místě a cítíte nepříjemný pach člověka, často Vás napadne, že by se dotyčný mohl více věnovat osobní hygieně? Ale někdy hlavní příčinou odpuzujícího zápachu není nehygieničnost člověka, ale vážná nemoc. Specifický zápach je totiž jedním z indikátorů řady nemocí, které by člověk nikdy neměl ignorovat!

Tělesné pachy

1. Čpavek

Zápach čpavku v první řadě svědčí o tom, že organismus se pokouší zbavit nadbytku dusíku. Často se vylučuje močí, potem nebo vydechovaným vzduchem.

  1. Jestli se zápach čpavku objeví ve Vaší moči, nejpravděpodobněji trpíte cysticidou.
  2. V případě, že nepříjemný zápach jde z úst, je velká pravděpodobnost, že jde o infekci Helicobacter pylori.
  3. Zápach pocházející z kůže může svědčit o tom, že játra a ledviny nesprávně zpracovávají dusík.

2. Ryba

Nepříjemný zápach zatuchlé ryby může být zpozorován u člověka, v jehož těle se hromadí nadbytek trimetylaninu. Nejčastěji je takový stav následkem genetických onemocnění. Trimetylanin má schopnost zkombinovat se s jakoukoli formou vylučování lidského organismu: močí, potem, vydechovaným vzduchem.

Tí, kteří trpí trimetilaminúriou (syndromem rybího pachu), by měly ze své stravy vyloučit řadu potravin, které obsahují cholin, karnitin a lecitin.

Je to červené maso, ryby, syrovátka, vejce (žloutky), semínka, ořechy, játra a vyklíčené obilniny. V případě, že takový zápach pochází u ženy z vaginálního výtoku, je třeba se nechat vyšetřit na vulvovaginitidu.

3. Zelí

Pokud od člověka neustále vane nepříjemný zápach kysaného zelí, s největší pravděpodobností si jeho organizmus neví rady se štěpením aninokyseliny tyrosinu. V důsledku toho dochází k hromadění těchto aminokyselin v organismu, což může vést k patologii jater, ledvin a změny kostní tkáně.

4. Med

Bez ohledu na to, že med voní velmi příjemně, takový stav indikuje infecki způsobenou bakterií Pseudomonas aeruginosa. Je to speciální bakterie, která se nejčastěji přenáší přímým kontaktem. Tato zákeřná bakterie může způsobit vznik mnoha nemocí, jako je meningitida, zánět středního ucha a různé formy hnisání.

5. Aceton

Zápach acetonu často souvisí s nedostatek sacharidů v organismu. Pokud chybí glukóza, naše tělo dělá krajní rozhodnutí – jako zdroj energie používá uložené tuky. V důsledku této reakce se uvolňuje aceton.

I v takovéto situaci je však množství acetonu příliš malé na to, aby člověku dodal charakteristický zápach. Ve většině případů tělo získá takový zápach až dlouhodobou hladovkou, nebo při počáteční fázi vývinu cukrovky.

6. Sýr

Nepříjemný zápach zpocených nohou pronásleduje mnoho lidí. Často je jeho příčinou dědičná nemoc, která je svázána s deficitem speciálního enzymu – izovaleryl-CoA-dehydrogenázny. Jeho absence způsobuje, že se v těle hromadí látka izovalerát, která se následně vylučuje močí a potom způsobuje tento typický zápach.

7. Kynuté těsto

Často tento zápach pronásleduje lidi, kteří trpí roztoči.

Přejeme zdraví Vám i Vašim blízkým! Ať Vás obklopují jen ty nejpříjemnější vůně!

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!

Tisk
ZDROJtakprosto.cc
Loading...
Sdílejte

Kam dál?

Vyzkoušela jsem 30denní výzvu dle Gwyneth Paltrow a zde je to, co se stalo s mým tělem!

Vzdali byste se královského titulu pro svého milovaného? Klobouk dolů, japonská princezna Mako nad tím reálně uvažuje!

Zajímá Vás, jak se s rozvodem vypořádávají celebrity? Ashton Kutcher se po rozvodu s Demi Moore stáhl do ústraní do opuštěných lesů!

Buďte taky součástí ohromujícího resortu na Bora Bora, kde tráví líbánky řada celebrit!

Ať si říká, kdo chce, co che, Melanie Trump je zkrátka kus! Podívejte se, jaké jsou její tipy a triky, aby si udržela takovýto vzhled!

Další články