David Hampl
18 prosince, 2019

Blíží se Vánoce a s tím samozřejmě i vánoční stromeček. Některé rodiny upřednostňují stromeček umělý a některé stromeček živý. Pokud i vy a vaše rodina patříte k těm, kteří mají v pokoji raději živý stromeček, měli byste si dát pozor na následující varování. Je totiž dosti pravděpodobné, že právě ve vašem živém stromečku se ukrývají nebezpeční červi.

Nevítaní hosté

Vánoční svátky jsou pro mnohé lidi tím nejkrásnějším a nejoblíbenějším obdobím v roce. O Vánocích trávíme čas s rodinou, přáteli, jíme tradiční jídla a také uklízíme a zkrášlujeme naše obydlí. Ze všeho máme velkou radost až do chvíle, kdy náš domov napadnou nevítaní hosté. Mnohdy o nich ovšem nemáme ani páru. Nemáme na mysli lidi, resp. nezvané členy rodiny nebo přátele, ale spíše červy. Mnohdy je doma trpíme, aniž bychom o ně stáli.

Hledají si teplé místo

Mnoho lidí netuší, že právě aktuální venkovní teploty drobnému hmyzu vůbec nepřejí. Z toho důvodu si tento drobný hmyz začíná hledat nějaké teplé místo, aby přežil. Možná jste si už všimli, že když se venku ochladí, začne se vašem domě nebo bytě, objevovat mnohem více drobného hmyzu. Když jsou venku nízké teploty, přezimuje hmyz v korunách stromů, takže máte-li živý stromeček, je dosti pravděpodobné, že právě tam se bude hmyz ukrývat. Pokud máte stromeček umělý, problém se vás týkat nebude. V opačném případě vám ukážeme, na co si dát pozor.

Živý strom přináší rizika

Koupě vánočního stromku patří mezi oblíbenou tradici většiny rodin a umělohmotný stromeček se rozhodně nevyrovná příjemné vůni jehličí. Nicméně i živý stromek s sebou nese určitá rizika. Z toho důvodu je potřeba dát si pozor na nevítané obyvatele stromku. Pokud nechcete mít byt plný hmyzu, měli byste věnovat zvýšenou pozornost následujícím fotografiím. Nejběžnějšími obyvateli jsou mšice, pak brouci, červi, vši a roztoči. Přítomnost hmyzu poznáte podle dírám v kůře, vajíčkům nebo okousaným větvičkám.

Sdílejte článek