POZOR! Většina z nás má doma tyto bakterie a roztoče, takhle jednoduše to můžete zjistit a odstraníte je účině během chvíle

V posteli trávíme třetinu svého života, a proto je dobré, dobře se o ni starat. Mnohdy se ovšem stává, že právě postel nám může způsobit spoustu komplikací. Štěnice v posteli nemusí nutně přinášet infekce, nicméně mohou způsobit nepříjemné zdravotní problémy.

Štěnice způsobují alergie

Pokud se dobře nestaráte o svou postel, snadno se u vás mohou objevit vyrážky, alergie, nebo také negativní psychické změny jako třeba úzkost, stres a nespavost. Právě tyto problémy mohou přinášet štěnice, které si v naší posteli našli nový domov. Pokud se u vás objeví tyto příznaky, pravděpodobně je váš domov, resp. vaše postel zamořena nevítanými hosty. Rozhodně byste je měli vyhledat a odstranit.

Červené pupínky a rezavé skvrny

Pokud je vaše pokožka podrážděná nebo všimnete-li si malých červených pupínků na tváři, pažích, nohou, hrudníku či zádech, je to známka toho, že máte broučky v posteli. Ujistíte se podle typů kousanců. Nejčastěji jsou shlucích, přímých řadách nebo klikatých řádcích. U někoho se ovšem tyto příznaky vůbec projevit nemusí.

Čtěte také: Čistíte pravidelně Váš hřeben na vlasy? Měla by to být Vaše povinnost, pokud chcete zdravé a dlouhé vlasy!

Objeví-li se ve vaší posteli nebo na oblečení stopy od krve nebo od rzi, tak jste je pravděpodobně rozmáčkli, když jedli. Skvrny mohou být na prostěradle nebo na těžce dostupných místech (švy matrací, pružiny, rámování). Line-li se z vašich lůžkovin nepříjemný zápach, pravděpodobně poskytujete domov štěnicím.

Štěnice v oblečení a nábytku

Mušle na posteli mohou být dalším signálem, že máte doma štěnice. Pořádně zkontrolujte polštáře, matrace, švy, židle, pohovky, zásuvky s oblečením a další místa. Bílé skvrny na nábytku mohou být dalším signálem. Jde o vajíčka nebo skořápky ve tvaru zrnka rýže. Jsou lesklá a mají průsvitnou nebo bílou barvu. Pokud si nejste jistí, použijte na jejich odhalení baterku a lupu. Vyhnete se tak nepříjemným zdravotním komplikacím.