Pradědeček mi prozradil jak lze pěstovat desítky Kg zeleniny a ovoce na balkoně: Ověřený trik z doby socialismu

Máte rádi zeleninu a chtěli byste pěstovat vlastní? Nemáte k tomu velkou zahradu, ale jen balkon nebo terasu? V tom případě máte možnost vypěstovat si malou mini zahradu plnou báječné zeleniny. Není na tom vůbec nic složitého. Ne všichni máme zahradu, ale balkony a terasy ano. Proto už několik chytrých hlav přišlo na to, jak si na balkoně vypěstovat vlastní zeleninu nebo ovoce. Máme pro vás několik tipů, se kterými to jistě zvládnete levou zadní. Bude vám k tomu stačit jen květináč a slunný balkon.

Kvalitní zemina

Pěstovat zeleninu nebo ovoce na balkoně je samozřejmě možné. Máte-li slunný balkon a dostatečné množství kvalitní půdy pro pěstování, pak máte vše potřebné. Půdu se správnou směsí si samozřejmě můžete zakoupit ve specializovaných obchodech, kde vám jistě poradí a doporučí tu nejlepší. Zde vám jen doporučíme, abyste si vždy vybírali přírodní varianty, které neobsahují chemické látky. Pokud se vám do obchodu nechce, sežeňte si trochu kompostu a smíchejte ho s hlínou. Pak už jen stačí pustit se do pěstování.

Čisté nádoby

Dále budete samozřejmě potřebovat nádoby, ve kterých budete zeleninu pěstovat. Ideální jsou květináče, ale je také možné použít i nějaké starší nádoby. Před tím je nutné je pořádně očistit párou, abyste z nich zlikvidovali všechny bakterie, plísně a houby. Právě ty by následně mohly přejít do půdy, a pěstování by přišlo vniveč. Ujistěte se také, že nádoby jsou dostatečně velké, aby mohla rostlina dobře růst. Nyní se podíváme na druhy zeleniny, které je takto možné pěstovat.

Salát a paprika

Velmi známou zeleninou je salát. Salát je oblíbený mezi pěstiteli, protože rychle roste. Vezměte si jednoduchou nádobu a zasaďte do ní pár sazeniček. Doporučujeme ovšem pořádně hledat, protože najít kvalitní sazenice není mnohdy lehký úkol. Balkon je také ideální pro pěstování paprik, neboť mají rády slunce a teplo.

Rajčata a okurky

Dejte se také do pěstování rajčat, ale ujistěte se, že máte k jejich rostlince oporu. Každý přece ví, že rajčata musí po něčem růst. Na balkoně můžete pěstovat také okurky. Rostou velmi rychle a jejich sazenice jsou snadno k dostání. Vývoj je podobný jako u rajčat.

Na balkoně nebo terase je dále vhodné pěstovat například ředkvičky, kopr, fazole nebo hrášek. Máte-li další tipy na pěstování zeleniny na balkoně, určitě se o ně podělte.