Den co den kolem sebe vidíme mnoho předmětů, které buď využíváme způsobem, pro který byly určené, nebo je vynalézavě použijeme k jiné činnosti, abychom si usnadnili práci. A přesně o to jde. V mnoha případech se kreativita vyplatí. Praktické pomocníky najdete i tam, kde byste to vůbec nečekali. Nechte se inspirovat a uvidíte, že tyto praktické triky vám usnadní hned několik situací.

Vyzkoušejte chytré nápady

Díky skvělým nápadům některých lidí existuje celá řada chytrých kroků, jak si usnadnit každodenní život. Překvapí vás, jak jednoduše ušetříte čas a předejdete nepříjemnostem. Ať už jde jen o obyčejnou lepící pásku a její hledání ustřiženého konce. Stačí jej přeložit do tvaru polovičního trojúhelníku a při příštím použití ušetříte čas. Takových triků je hned několik. Pokud tento znáte, seznamte se s dalšími.

Vyřešte problémy s klíči jednou pro vždy

Klíče jsou samy o sobě ošemetnou záležitostí. Pokud jich máte více, je dobré je mít pohromadě a kontrolovat pouze jeden svazek. Kdo se pak v nich má ale vyznat? To vám prozradí další povedená vychytávka. Tajemstvím je vyvrtání další dírky na klíčenku. Pokud klíč zavěsíte na dírku v jiné úrovni, bude mezi ostatními vyčnívat a vy si jej tak snadno označíte. Požadovaný klíč mezi ostatními ihned vynikne a vy nemusíte dlouho přemýšlet, který klíč použít.

Přesné měření s vodováhou

A nyní jeden tip pro všechny kutily a stavebníky. Určitě jste zažili boj s vodováhou. Ty chvíle, kdy potřebujete její nastavení zkontrolovat, ale ona má stále tendenci se pohybovat. Abyste těmto situacím předešli a práci si usnadnili, vyzkoušejte dát na oba konce vodováhy gumu. Ta zajistí, aby se váha při kontrolním měření nehýbala. Díky tomu ušetříte čas a zpříjemníte si práci.

Vždy po ruce ale stále čistý

Žijeme v době, kdy musíme mít mobil stále po ruce. Jsou ale zaměstnání nebo situace, kdy není úplně vhodné se jej kvůli nečistotám dotýkat. Abyste si mobilní telefon nepoškodili, zkuste jej vložit do vzduchotěsného nylonového vaku, který ho jednoduše ochrání.

Sdílejte článek