David Hampl
30 září, 2017

Kdokoliv z nás by si rád prodloužil 24hodinový den o několik hodin, aby získal více času na spaní.

Rozhodli jsme se proto s Vámi podělit o 6 tajných spacích technik, které Vám poskytnou až 22 hodin denně zdarma. Nezapomeňte se poradit se svým lékařem, pokud se rozhodnete změnit své způsoby spánku, zvláště pokud Vaše práce vyžaduje zvýšenou pozornost.

Spánek našich předků - 6 hodin

[hana-code-insert name='google' /]Způsob spánku: 4 hodiny (první fáze) + 2 hodiny (druhá fáze) = 6 hodin

Naši předkové spali ve dvou fázích oddělených dobou bdění. Tato doba byla považována za zvláštní čas a používala se pro duchovní praxi, rozjímání a čtení. Pokud chcete zkusit polyfázický spánek, ale nevíte, kdy začít, je to metoda, kterou doporučujeme. Pro většinu lidí je to nejpohodlnější volba a může být doplněna o 30 minut spánku pro přizpůsobení.

"Dymaxion" - 2 hodiny

Způsob spánku: čtyři 30-ti minutové spánky každých 6 hodin = 2 hodiny

Buckminster Fuller přišel s nejúčinnější spací technikou, která spočívala v 30-ti minutových spáncích 4x denně každých 6 hodin. Tvrdil, že se nikdy necítil energičtější. Po dvou letech tohoto plánu byl slavný vynálezce vyšetřován lékaři a prohlásil, že je v dokonalém zdraví. Jedná se o nejvíce extrémní cyklus spánku.

"Nadlidský" - 2 hodiny

Způsob spánku: šest 20-ti minutových spánků každé 4 hodiny = 2 hodiny

Pro mnohé je to efektivní a pohodlná spací technika. Může však dojít k nedostatku spánku, proto nemůžete přerušit plán a přeskočit ani jednu dobu spánku, jinak se budete cítit ospalý a unavený. Tato metoda je tvůrčím tajemstvím Leonardo da Vinciho a Salvadora Daliho.

"Siesta" - 6,5 hodin

Způsob spánku: 5 hodin v noci + 1,5 hodiny ve dne = 6,5 hodiny

Winston Churchill, jeden z největších Britů, dodržoval tento plán. Šel do postele ve tři ráno, probudil se v osm, a pak spal asi hodinu odpoledne. "Musíte spát někdy mezi obědem a večeří. "Odložte si oblečení a dostaňte se do postele. To je to, co vždycky dělám a nemyslete si, že budete dělat méně práce, protože spíte během dne. Budete schopni dosáhnout více věcí.", napsal.

"Tesla" - 2 hodiny 20 minut

Způsob spánku: 2 hodiny v noci + 20 minut ve dne = 2 hodiny 20 minut

Vynikající fyzik a vynálezce Nikola Tesla spal jen 2 nebo 3 hodiny denně. Mohl pracovat celou noc, ale nejčastěji používal tuto spací techniku, která byla později pojmenována po něm.

"Každý" - 2,5 hodiny

[hana-code-insert name='Dole' /]Způsob spánku: 2,5 hodiny v noci + 3 20-minutové nohy v denní době

Vědci zkoumali spící vzorce dětí, starších lidí a zvířat. Sloni například dodržují časový plán známý jako "Everyman" a spí v průměru 2 hodiny denně: 1 hodinu v noci a pak mají tři nebo čtyři 15-minutové pauzy během dne. Měly by existovat stejné intervaly mezi dobami krátkého spánku. Tento plán je považován za nejvíce flexibilní a snadno přizpůsobivý. Kromě toho může být krátký spánek vynechán bez vlivu na zdraví.

Sdílejte článek