Prarodiče hrají obrovskou roli v životě malých dětí

Babičky a dědečkové hrají velkou roli v rozvoji naší osobnosti, růstu a ve způsobu, jakým vidíme a cítíme. Když se nad tím zamyslíte, jistě pro vás byli důležití během dětství. A stejnou šanci byste měli dát i vlastním dětem, protože z tohoto vztahu vznikne něco nádherného, což vám potvrdí dokonce i vědci, kteří vztahy mezi prarodiči a vnoučaty podrobně zkoumali. Na co přišli?

Nechte děti s prarodiči co nejvíce

Vědci zjistili, že děti, které se stýkají se svými babičkami a dědečky, mají zdravější vztah s dospělými a vědí, jak si vážit starších lidí. Pomocí tohoto spojení se děti učí o lásce, respektu a blízkosti. Kromě toho se dozví mnoho o starých způsobech života a o tom, jak žili jejich prarodiče i rodiče. Rodinné příběhy jsou velmi důležité. Bohužel mnoho dětí nemá to štěstí.

Mnoho rodičů má strach ze smrti

Hodně rodičů se bojí, že jejich děti budou negativně ovlivněné smrtí svých prarodičů. Pravdou ale je, že většina dětí si bude pamatovat jen ty hezké momenty a vzpomínky, které s nimi prožili. Možná je těžké tomu uvěřit, ale budou do vašeho života vždy zapojeni, i když už nebudou mezi živými. Stále budou žít ve vašem srdci a budete na ně vzpomínat. Stejně to budou mít i děti.

Prarodiče vás vždy povedou v životě, protože vás tolik ovlivnili, když byli s vámi. Zmizí a nebudete je moci vidět, ale když to budete nejméně čekat, ucítíte jejich přítomnost a podporu. Vzpomenete si, jak s vámi mluvili a na rady, které vám kdysi dali. Nebojte se toho, jak budou reagovat vaše děti. Možná budou nějakou dobu smutní, ale dlouhodobě jim tento vztah hodně pomůže.

Žijí vaši prarodiče? Zavolejte jim!

Mnoho rodičů malých dětí se nestýká s vlastními rodiči, protože mají osobní problémy. Bohužel tím jejich děti přicházejí o speciální vztah mezi vnoučetem a prarodičem, který nemůže nic jiného nahradit. Máte-li složité vztahy, snažte se je vyřešit kvůli svým dětem a nechte je, aby si užili svých prarodičů a naučili se od nich všechno, co mohou.