Můžou prášky na hubnutí opravdu pomoct? Pokud ano, které to jsou, a jakým se raději vyhnout?

Prášky na hubnutí

Léky na hubnutí jsou pro mnohé ženy zdánlivě snadným řešením, jak rychle a snadno zhubnout bez nutnosti cvičení. Na trhu se ale setkáváme s různými přípravky, přičemž některé aspoň částečně fungují, zatímco jiné nám pouze provětrají peněženku. Které léky na hubnutí opravdu pomůžou zhubnout, a vážně stačí jenom jenom „zobat pilule“?

Prášky na hubnutí

Princip hubnutí není o hladovce a prášcích

Určitě jste se setkali s tím, jak celebrity doporučují prášky na hubnutí. U některých celebrit, jako je například Halina Pawlowská, stojí za ubráním jejího objemu práce grafiků, nebo když si stoupla v černém oblečení před černé pozadí. U Hollywoodských krásek jako je Angelina Jolie už ovšem stojí za její štíhlostí zdravý životní styl, správné stravování a pravidelné cvičení. Jednoduše řečeno, žádné prášky vám nezajistí razantní zhubnutí, vždy je potřeba aspoň trochu cvičit.

Čtěte také: Neuvěříte, co se stane s vaším tělem, pokud se nebudete sprchovat. Pozor na bod č.2!

Hubnutí pomocí prášků

Prášky na hubnutí bez předpisu

Prášky na hubnutí bez předpisu můžete koupit nejen v lékárnách, ale také ve vybraných drogeriích, nebo si je objednat online. Známé jsou prášky na hubnutí z dm, ale v nabídce jsou i další produkty:

 • Super linie – jedná se o tablety z extraktů zeleného čaje, rostlin garcinia camborgia a citrus aurantium. Ty podporují spalování tuků, samy o sobě vám však štíhlou linii nezajistí (tzn., že jsou dobrým pomocníkem při cvičení).
 • Kapsle na potlačení chuti k jídlu – pokud je vaším problémem přejídání, existuje celá řada kapslí, které potlačují chuť k jídlu. V praxi to znamená, že budete jíst méně často a menší porce, ale nepřehánějte to, nesmíte hladovět!
 • Synefrin štíhlá linie – tajemství tohoto přípravku spočívá v jeho obsahu sinefrinu, který se získává z oplodí červeného pomeranče. Čím více sinefrinu, tím účinněji tento lék podporuje spalování tuků – stejně jako v prvním případě, ani tady nenahradí cvičení, ale výrazně vám zlepší jeho výsledky.
 • Kapsle L-Carnitin – podpoří spalování tuků, ale pouze v případě, že cvičíte (nebo se jinak namáháte, např. ve fyzicky náročné práci) alespoň 40 minut. Pro tělo není agresivní, a krom úbytku tuků nepoznáte jeho přítomnost (nesnižuje chuť k jídlu apod.)

Mají prášky na hubnutí smysl?

Online si můžete objednat různé prášky na hubnutí

 • Lipoxal Xtreme II – čistě přírodní spalovač tuků z extraktu ze zeleného čaje, guarany, zázvoru a plodu hořkého pomeranče. Tento přípravek je sice kvalitní, pomůže vám však jen tehdy, omezíte-li příjem energie a zvýšíte pohybovou aktivitu (jíst méně tučných a kalorických jídel).
 • Pyrolis – spalovač tuků s obsahem extraktu ze zelené kávy, ale nepočítejte, že to bude bezpracné. I tady je potřeba cvičit, a prášky Pyrolis vám zlepší výsledky.
 • Chilliburner – přírodní lék, který spaluje tuk pomocí kapsaicinu, látky obsažené v chilli papričkách. Žádné zázraky však nečekejte. Konzumace chilli papriček má stejný efekt, vyjde vás však levněji. U tablet se na druhou stranu nezapotíte, zato ale bude potřeba cvičit.
 • Garsin – tento přírodní lék podporuje spalování tuků. Bez pohybu a sníženého příjmu energie to však opět nepůjde, takže ho vnímejte jako dalšího pomocníka během cvičení.

Existují také prášky na hubnutí po 40, mezi ně patří čistě přírodní prášek Astina Kilostop, který podporuje spalování tuků a zrychluje metabolismus. Ale ani tento kvalitní přípravek vám nepomůže bez dostatku pohybu a sníženého příjmu energie. Vždy je zkrátka potřeba cvičit – a nemusíte to být hned bouchání v posilovně – stačí se občas proběhnout, nebo si vzít činky a na 10 minut se protáhnout.

Prášky na hubnutí na předpis

Kterým práškům „na hubnutí“ se vyhnout?

Stejně jako existují prášky, které s hubnutím opravdu pomůžou, máme tu i spoustu těch, co jsou vyloženě zbytečné. V některých případech se jedná „pouze“ o vyhozené peníze bez jakéhokoliv výsledku, a někdy výrobce ani pořádně neuvádí, z čeho jsou tablety vytvořené:

 • LiVes Pektin – jedná se o ředěnou jablečnou šťávu za přemrštěnou cenu bez většího efektu. Mnohem lepší a zdravější bude nakoupit jablka, a udělat si domácí jablečnou šťávu.
 • Kankusta Duo – prášek na hubnutí neznámého složení, který zeštíhlí pouze vaše konto. Ostatně i v recenzích sklízí spoustu nehezkých recenzí.
 • Slim Pectin – med a jablečný pektin za přemrštěnou cenu, který vás ke štíhlé linii nedovede. I kdybyste cvičili, tenhle prášek „na hubnutí“ vám žádné kilo dolů nedostane.
 • Nidora – posypat jídlo práškem a těšit se na hubnutí opravdu nefunguje, jedná se o způsob jak z vás vytáhnout peníze. Krom toho nefunguje dobře ani v kombinaci se cvičením.

Kromě prášků na hubnutí, které ublíží pouze vašemu bankovnímu účtu, existují také zakázané prášky na hubnutí, jež vám můžou zničit zdraví nebo vás dokonce zabít. Mezi ně patří například Meridia, Reductil, Efendrin, Lindaxa nebo Sibutramin. Asi nejúčinnější jsou prášky na hubnutí Adipex, které jsou ovšem hodně rizikové, a podle toho také zakázané.

Zakázané prášky na hubnutí

Prášky na hubnutí na předpis

Prášky na hubnutí na předpis dostanete pouze u lékaře. Patří mezi ně třeba Xenical, lék, který výrazně omezuje štěpení a zpracování tuků. Rozhodně vás ale nezbaví hladu; na to je lepší Orlistat ze skupiny anorektik. Pocitu hladu vás zbaví také anorektikum Mysimba, které patří mezi nové léky na hubnutí, a jeho účinky jsou zatím, zdá se, pozitivní.

Léky na hubnutí

Některé léky na hubnutí vám můžou pomoct s hubnutím během cvičení, jednoduše zhubnete namísto kila o sto gramů více; žádný z léků na hubnutí však není zázračný elixír štíhlosti! Zcela zásadní změna životosprávy, zařazení zeleniny a ovoce do svého jídelníčku, a začít pravidelně sportovat, i kdyby to byl jen krátký běh nebo 15minutový aerobik.