Můžou prášky na hubnutí opravdu pomoci, nebo jsou nesmysl?
Menu

Můžou prášky na hubnutí opravdu pomoct? Pokud ano, které to jsou, a jakým se raději vyhnout?

Prášky na hubnutí

Léky na hubnutí jsou pro mnohé ženy zdánlivě snadným řešením, jak rychle a snadno zhubnout bez nutnosti cvičení. Na trhu se ale setkáváme s různými přípravky, přičemž některé aspoň částečně fungují, zatímco jiné nám pouze provětrají peněženku. Které léky na hubnutí opravdu pomůžou zhubnout, a vážně stačí jenom jenom „zobat pilule“?

Prášky na hubnutí

Princip hubnutí není o hladovce a prášcích

Určitě jste se setkali s tím, jak celebrity doporučují prášky na hubnutí. U některých celebrit, jako je například Halina Pawlowská, stojí za ubráním jejího objemu práce grafiků, nebo když si stoupla v černém oblečení před černé pozadí. U Hollywoodských krásek jako je Angelina Jolie už ovšem stojí za její štíhlostí zdravý životní styl, správné stravování a pravidelné cvičení. Jednoduše řečeno, žádné prášky vám nezajistí razantní zhubnutí, vždy je potřeba aspoň trochu cvičit.

Hubnutí pomocí prášků

Prášky na hubnutí bez předpisu

Prášky na hubnutí bez předpisu můžete koupit nejen v lékárnách, ale také ve vybraných drogeriích, nebo si je objednat online. Známé jsou prášky na hubnutí z dm, ale v nabídce jsou i další produkty:

 • Super linie – jedná se o tablety z extraktů zeleného čaje, rostlin garcinia camborgia a citrus aurantium. Ty podporují spalování tuků, samy o sobě vám však štíhlou linii nezajistí (tzn., že jsou dobrým pomocníkem při cvičení).
 • Kapsle na potlačení chuti k jídlu – pokud je vaším problémem přejídání, existuje celá řada kapslí, které potlačují chuť k jídlu. V praxi to znamená, že budete jíst méně často a menší porce, ale nepřehánějte to, nesmíte hladovět!
 • Synefrin štíhlá linie – tajemství tohoto přípravku spočívá v jeho obsahu sinefrinu, který se získává z oplodí červeného pomeranče. Čím více sinefrinu, tím účinněji tento lék podporuje spalování tuků – stejně jako v prvním případě, ani tady nenahradí cvičení, ale výrazně vám zlepší jeho výsledky.
 • Kapsle L-Carnitin – podpoří spalování tuků, ale pouze v případě, že cvičíte (nebo se jinak namáháte, např. ve fyzicky náročné práci) alespoň 40 minut. Pro tělo není agresivní, a krom úbytku tuků nepoznáte jeho přítomnost (nesnižuje chuť k jídlu apod.)

Mají prášky na hubnutí smysl?

Online si můžete objednat různé prášky na hubnutí

 • Lipoxal Xtreme II – čistě přírodní spalovač tuků z extraktu ze zeleného čaje, guarany, zázvoru a plodu hořkého pomeranče. Tento přípravek je sice kvalitní, pomůže vám však jen tehdy, omezíte-li příjem energie a zvýšíte pohybovou aktivitu (jíst méně tučných a kalorických jídel).
 • Pyrolis – spalovač tuků s obsahem extraktu ze zelené kávy, ale nepočítejte, že to bude bezpracné. I tady je potřeba cvičit, a prášky Pyrolis vám zlepší výsledky.
 • Chilliburner – přírodní lék, který spaluje tuk pomocí kapsaicinu, látky obsažené v chilli papričkách. Žádné zázraky však nečekejte. Konzumace chilli papriček má stejný efekt, vyjde vás však levněji. U tablet se na druhou stranu nezapotíte, zato ale bude potřeba cvičit.
 • Garsin – tento přírodní lék podporuje spalování tuků. Bez pohybu a sníženého příjmu energie to však opět nepůjde, takže ho vnímejte jako dalšího pomocníka během cvičení.
 • Pokračujte ve čtení článku na další stránce

  1
  2
Tisk
Nezařazené

Šílenství začíná! Češi začínají vykupovat potraviny ve velkém. O jaké…

Koronavirus je celosvětové téma a v České republice tomu není jinak. Oběti ve světě stále přibývají a virse už dostal…
Nezařazené

KORONAVIRUS: obávané téma Čechů, oběti ve světě přibývají. Mají se…

Obávaný Koronavirus je nejen ve světě, ale i v České republice opravdu aktuálním tématem. Vir, který se přenáší z…
Nezařazené

Vymyslela jak to udělat, aby byla její matka s rakovinou…

Rakovina není nic, po čem bychom toužili. Obrátí život vzhůru nohama a nic už není stejné jako dřív. Život se…
Nezařazené

Máte po holení tyto pupínky? Tohle je důvod jejich vzniku…

Holení částí těla je každodenní součást mnoha lidí. Když se řekne holení, většina z vás si jistě představí muže, kteří si…
Nezařazené

Kamera zaznamenala to, co můj táta dělal se čtyřletým dítětem,…

Žijeme v moderní době, ve které si nemůžeme být nikdy jistí, zda nás někdo sleduje pomocí skryté kamery. Používání skryté kamery…
Nezařazené

Vezměte bobkový list, zapalte ho a nechte ho čtvrt hodiny…

Každý dům má vlastní nejen atmosféru, ale také svou chuť. V nejednom domě voní domácí jídlo, u někoho káva, zatímco u…