Pravděpodobně to děláte celý život špatně! ZDE jsou tipy, jak správně mýt Vaši pleť!

Každý den si umýváme obličej, zejména po náročném dni v práci, kdy potřebujeme trochu osvěžení. Obličej se zpravidla snažíme očistit od prachu, nečistot a jiných malých částeček. Mnoho lidí to považuje za nejjednodušší součást své každodenní rutiny, ale bohužel většina z nás to dělá špatně a to mnohdy celý život.

Špatné mytí obličeje však může přispět k mnoha problémům s pletí, včetně podráždění, vyrážky, vrásek, suchosti, mastnoty, akné, předčasného propadnutí apod.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Zde je 10 nejčastějších chyb, kterým byste se měli obloukem vyhnout!

1. Myjete pleť příliš často

Mnozí z nás si v pravidelných intervalech umývají obličej celý den. Ale časté mytí může způsobit podráždění, podpořit produkci mastnoty a zestaršit pokožku.

Mytí tváře 2x denně je ideální cesta. Nejdříve ji omyjte ráno poté, co se probudíte, abyste odstranili nečistoty a bakterie, které se nahromadily během spánku. Podruhé ji umyjte v noci před spaním.

2. Myjete pleť horkou vodou 

Použití teplé vody k opláchnutí obličeje, zejména v zimě, může být velmi uvolňující, ale může přispět k suché kůži. Dokonce i mytí obličeje vodou příliš chladnou může být špatné, protože dráždí kůži a rozbíjí kapiláry.

Nejlepší možností je použití buď vlažné vody, nebo pokojové teploty.

3. Neodstraňujete nejprve make-up

Je pravda, že mytí obličeje čističem pomáhá odstranit make-up a další částice prachu z kůže. Nicméně je dobré odstranit make-up před umytím tváře. Tímto způsobem může Váš čistič pracovat hlouběji do Vašich pórů pokožky, aniž by se pudrový prášek dostal do cesty.

Nejprve odstraňte make-up pomocí domácího odstraňovače make-upu. Můžete použít kokosový olej, olivový olej nebo plnotučné mléko jako přírodní odstraňovač make-upu.

Nikdy nespěte s make-upem. To může způsobit značné škody!

4. Používáte špatný čistič

Mnozí lidé používají čisticí prostředek na obličej, aby si umyli obličej. Naneštěstí si mnozí z nás nevybírají správný čisticí prostředek, což nakonec pokožce přinese více škod než užitku. Vzhledem k tomu, že různé typy pleti mají různé požadavky, vždy se rozhodněte pro čisticí prostředek, který vyhovuje Vašemu typu pokožky.

Dobrý čistič je ten, který pomáhá zcela odstranit nečistoty, make-up a špínu, ale nezbavuje pokožku příliš mnoha přírodních olejů.

[hana-code-insert name=’google‘ /]5. Neoplachujte pleť dostatečně

Použití čistícího prostředku k mytí obličeje je dobrý nápad. Pokud však čistící prostředek není správně opláchnut, může to být škodlivé pro Vaši pokožku. Ponechaný čisticí prostředek může zanést póry a vést k vysychání kůže. Navíc čisticí prostředek, který zůstává na pokožce, přitahuje více nečistot.

6. Neprovádíte peeling důkladně

Exfoliace je důležitým krokem pro zdravou pleť. Pomáhá zbavit se mrtvých kožních buněk, podporuje obnovu buněk pokožky, zlepšuje strukturu pokožky, zlepšuje tón pleti a způsobuje, že pokožka vypadá mladší a zdravější. Jen velmi málo z nás však pečlivě exfoliuje svou pokožku.

Jak na to?

Smíchejte stejné množství cukru a medu a přidejte několik kapek olivového oleje. Opatrně naneste na pleť, mimo oční oblast. Počkejte 5 minut a poté směs opláchněte vlažnou vodou. Dělejte to jednou týdně.

Nejlepší je exfoliovat kůži v noci, protože když spíte, Vaše pokožka je v „režimu obnovy“, a vytváří tak nové kožní buňky.

7. Umýváte pleť špinavýma rukama

Mnozí lidé začnou umývat obličej bez toho, aby si nejdříve umyli své ruce. S tím byste měli ihned přestat, pokud chcete mít zdravou a bezchybnou kůži.

Když si umyjete obličej špinavými rukama, špína z Vašich rukou se přenáší na Váš obličej. Před umytí obličeje se proto vždy ujistěte, že jsou Vaše ruce čisté. Umyjte je kvalitním tekutým mýdlem a teprve poté si umyjte obličej.

8. Tření ručníkem

Mnoho z nás si po umytí tváře příliš energicky drhne obličej ručníkem. Neustálé tření však může zbavit kůži přírodních olejů, což vede k podráždění a suchosti.

Použijte proto raději měkkou žínku.

Udržujte samostatnou žínku určenou pro Vaši tvář. Nikdy nepoužívejte stejnou žínku na tvář, jako používáte na tělo po koupeli, nebo sprchování.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]9. Používáte špinavou žínku

Vždy používejte čerstvou, čistou žínku na obličej. Mokrá žínka se může rychle znečistit, a tím že ji použijete, nečistoty nanesete zpět na pokožku. To může vést k problémům, jako je akné a pupínky.

10. Nehydratujete okamžitě

Mnoho lidí po opláchnutí obličeje zapomíná na hydrataci. Čištění odstraňuje vlhkost z pokožky, a proto je vskutku důležité, abyste svou pokožku ihned řádně hydratovali. Dobrá hydratační látka vytvoří ochrannou bariéru, která zabrání odpařování a vysychání pokožky.

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!