David Hampl
30 července, 2020

Od večera předávání cen World Music Awards uplynulo již neskutečných 26 let, ale tehdejší tanec Patricka Swayzeho a jeho ženy Lisy je dodnes v živé paměti, protože ladnost pohybů a velké souznění mezi manželi jsou dechberoucí i při dnešním sledování videa. Aby taky ne, Patrick Swayze se seznámil se svou ženou právě při hodinách tance a po prvotním zalíbení spolu zůstali celý život.

Láska jako z romantického filmu

Psal se rok 1970 a Patrick dochází na hodiny tance a baletu, které vede jeho maminka, a kam shodou okolností přichází také mladinká Lisa Niemi. Patnáctiletá blonďatá dívka s finskými kořeny nedokáže od mladičkého a pohledného jinocha s neskutečným talentem odtrhnout oči. Stejně jako u Patricka je to láska na první pohled a po pěti letech od seznámení již zvoní svatební zvony.

Protančíme spolu život!

Pohádka pokračuje a pár sklízí úspěchy nejen v herectví, ale také při tanci. Právě jejich neskutečná píle je také dostává na taneční výsluní, a oprávněně. Ladnost pohybů a vzájemná sounáležitost při tanci jen podtrhuje jejich neuvěřitelnou lásku. Díky tomu Patrick a Lisa dostávají příležitost vystoupit během galavečera u příležitosti předávání Music World Awards, kde v publiku sedí i autorka a zpěvačka písně, na kterou tančí. Whitney Houston je tanečním ztvárněním její písně „All The Man That I Need“ naprosto ohromena, publikum konsternováno a pár je zahrnut dlouhotrvajícím potleskem.

Skvělý tanečník i herec

Díky taneční průpravě, které se Patrickovi dostalo od jeho matky, mohl zazářit v mnoha filmech, kde vynikl jeho talent. Nejznámějším filmem je samozřejmě legendární Hříšný tanec, kde tančil po boku Jennifer Greyové a získal si od prvního promítání v roce 1987 miliony fanoušků po celém světě. Patricka vytáhl na pomyslné výsluní, ale získal také řadu ocenění a film byl nominován na Zlatý glóbus i na Oscara. V následujících letech tedy neměl Patrick o role nouzi a tanci se věnoval i nadále. To ostatně dosvědčil i ve filmu Poslední tanec z roku 2003, kde prokázal při natáčení v 51 letech neskutečnou fyzickou kondici.

Protančili spolu 37 let

Patrick s Lisou se tanci věnovali po celý svůj život, společně protančili dlouhých 37 let. Bohužel v roce 2008 diagnostikovali Patrickovi rakovinu slinivky břišní. Okamžitě nastoupil na chemoterapeutickou léčbu a podstoupil také několik cyklů nových léčebných metod. Bohužel agresivní rakovina měla navrch a Patrick zatančil naposledy svůj part 14. září 2009 v rodinném sídle v Los Angeles.  

Sdílejte článek