Před 26 lety tančil Patrick Swayze se svou ženou takovým způsobem, že byli všichni dojati. Tohle video vás dostane do kolen!

Od večera předávání cen World Music Awards uplynulo již neskutečných 26 let, ale tehdejší tanec Patricka Swayzeho a jeho ženy Lisy je dodnes v živé paměti, protože ladnost pohybů a velké souznění mezi manželi jsou dechberoucí i při dnešním sledování videa. Aby taky ne, Patrick Swayze se seznámil se svou ženou právě při hodinách tance a po prvotním zalíbení spolu zůstali celý život.

Láska jako z romantického filmu

Psal se rok 1970 a Patrick dochází na hodiny tance a baletu, které vede jeho maminka, a kam shodou okolností přichází také mladinká Lisa Niemi. Patnáctiletá blonďatá dívka s finskými kořeny nedokáže od mladičkého a pohledného jinocha s neskutečným talentem odtrhnout oči. Stejně jako u Patricka je to láska na první pohled a po pěti letech od seznámení již zvoní svatební zvony.

Protančíme spolu život!

Pohádka pokračuje a pár sklízí úspěchy nejen v herectví, ale také při tanci. Právě jejich neskutečná píle je také dostává na taneční výsluní, a oprávněně. Ladnost pohybů a vzájemná sounáležitost při tanci jen podtrhuje jejich neuvěřitelnou lásku. Díky tomu Patrick a Lisa dostávají příležitost vystoupit během galavečera u příležitosti předávání Music World Awards, kde v publiku sedí i autorka a zpěvačka písně, na kterou tančí. Whitney Houston je tanečním ztvárněním její písně „All The Man That I Need“ naprosto ohromena, publikum konsternováno a pár je zahrnut dlouhotrvajícím potleskem.

Čtěte také: Zemřel na astmatický záchvat, protože škola mu zakázala inhalátor. Po jeho smrti udělala jeho matka něco, co otřáslo světem

Skvělý tanečník i herec

Díky taneční průpravě, které se Patrickovi dostalo od jeho matky, mohl zazářit v mnoha filmech, kde vynikl jeho talent. Nejznámějším filmem je samozřejmě legendární Hříšný tanec, kde tančil po boku Jennifer Greyové a získal si od prvního promítání v roce 1987 miliony fanoušků po celém světě. Patricka vytáhl na pomyslné výsluní, ale získal také řadu ocenění a film byl nominován na Zlatý glóbus i na Oscara. V následujících letech tedy neměl Patrick o role nouzi a tanci se věnoval i nadále. To ostatně dosvědčil i ve filmu Poslední tanec z roku 2003, kde prokázal při natáčení v 51 letech neskutečnou fyzickou kondici.

Protančili spolu 37 let

Patrick s Lisou se tanci věnovali po celý svůj život, společně protančili dlouhých 37 let. Bohužel v roce 2008 diagnostikovali Patrickovi rakovinu slinivky břišní. Okamžitě nastoupil na chemoterapeutickou léčbu a podstoupil také několik cyklů nových léčebných metod. Bohužel agresivní rakovina měla navrch a Patrick zatančil naposledy svůj part 14. září 2009 v rodinném sídle v Los Angeles.