Před spaním vložte stroužek česneku do toalety. Zažijete malý zázrak!

Úklid koupelny a toalety není nejzábavnější činnost v domácnosti. Abyste měli svůj domov čistý a svěží, musíte to udělat. Právě v koupelně se hodně množí bakterie a viry, které mohou být nebezpečné pro naše zdraví. Z tohoto důvodu je důležité tato místa pravidelně uklízet. Využít můžete i ekologické a domácí prostředky, které vám pomohou.

Ekologický úklid nemusí být náročný

Jakmile slyšíte ekologický úklid, možná si vybavíte drahá čistidla s nepříjemnou vůní. Tak to rozhodně vypadat nemusí. Využít můžete i suroviny, které máte neustále doma. A úklid vás ve skutečnosti přijde levněji, než kdybyste kupovali chemické čisticí prostředky. Pro získání čisté a lesklé koupelny můžete také využít efektivní a zcela ekologické varianty.

Existuje velmi jednoduchý trik s použitím jediného stroužku česneku, který již vyzkoušely statisíce lidí z celého světa. Česnek má antiseptické a protizánětlivé vlastnosti. Obsahuje složku zvanou allicin, který vás bude chránit před parazity, bakteriemi a viry. Neutralizuje plísně a dezinfikuje každý prostor, do jakého se dostane. A vaše záchodová mísa není žádnou výjimkou.

Čtěte také: S každý rokem kila navíc? Řiďte se sedmi cennými radami, jak s věkem nepřibírat!

https://fr.newsner.com/

Jak použít česnek při úklidu záchodu?

Postup je velmi jednoduchý. Oloupejte stroužek česneku a vhoďte ho do záchodu. Udělejte to večer před spaním, protože v noci toaletu tolik nepoužíváte. Až ráno vstanete, stačí záchod spláchnout. Česnek svými antimikrobiálními a protiplísňovými účinky udrží toaletu čistou a bez nepříjemného zápachu. Možná si myslíte, že bude všude cítit česnek, ale není to pravda.

https://fr.newsner.com/

Zbavte se žlutých skvrn v toaletě

Chcete-li se zbavit nevzhledných žlutých skvrn ze záchodové mísy, stačí česnek rozdrtit, připravit z něj nálev a tím zalít záchodovou mísu. Do 250 ml vody nasekejte najemno tři stroužky česneku a po vychladnutí tento nálev nalijte do záchodu. Stejně jako v prvním případě nechte česnek působit přes noc. Ráno toaletu vydrhněte štětkou a spláchněte. Žluté skvrny budou pryč.

Zdroj: https://fr.newsner.com