Menu

Přejete si zhubnout? Tak zde je důvod, proč musíte přestat pít studenou vodu!

Pokud v současné době začínáte svůj den silným šálkem kávy, nebo dokonce šálkem čaje, může to být čas, abyste uvažovali o změně tohoto zvyku. Zvláště byste měli zvážit výměnu Vaší ranní kávy, nebo čaje za jednoduchý hrnek teplé vody. To může mít značné a působivé výhody pro Vaše zdraví!

Jaké výhody může mít hrnek teplé vody?

Pomáhá trávení

Ráno teplá voda může pomoci stimulovat trávení a vyčistí trávicí trakt od toxinů. Proč? Pro začátek je voda velmi důležitá pro trávení a pomáhá Vám rozpouštět a absorbovat jídlo, které jíte. Mnoho vitamínů je ve vodě rozpustných a Vy navíc potřebujete vodu i pro výrobu enzymů.

Studená voda je méně účinná při rozbíjení potravin v porovnání s teplou vodou a může dokonce vést k tuhnutí tuků, což má za následek tukové usazeniny. Kofein není tak dobrý, protože ve skutečnosti působí dehydratačně na Vaše celé tělo, a tedy jako diuretikum.

Uvolňuje zácpu

Teplá voda je ve skutečnosti velmi dobrým nástrojem pro zmírnění zácpy a pro podporu pohybu střev. Zácpa je často výsledkem špatné „peristaltiky“, zatímco křeče a nadýmání mohou být způsobeny nízkou hladinou vody v těle. Konzumací teplé vody tělo rehydratujete a vše znovu začne pracovat.

Pomáhá s menstruačními bolestmi

Teplá voda je jeden z nejlepších léků proti menstruačním křečím. Jak jsme již viděli, voda je obecně skvělá v boji s křečemi všeho druhu, protože pomáhá vyrovnávat elektrolyty. Současně je však teplá voda velmi uklidňující a může působit pro střeva až relaxačně.

Také stimuluje kapilární oběh, který uvolňuje svaly.

Rozpouští tuky

Pitná teplá voda je skutečně velmi dobrá pro spalování tuků. To proto, že zvyšuje tělesnou teplotu, což zase zrychluje Váš metabolismus, což vede ke spálení více kalorií. Pomáhá také podpořit efektivní funkci vnitřních orgánů, jako jsou ledviny.

Stimuluje cirkulaci krve

Jak jsme již zmínili, teplá voda je vasodilátor. To znamená, že rozšiřuje žíly a tepny, čímž umožňuje většímu množství krve, kyslíku a živin dostat se po celém těle. Výsledkem je, že máte více energie po celý den.

Zpomaluje stárnutí

Pokud chcete vypadat mladě a fit, pak může pomoci teplá voda. Ta pomáhá propláchnout tělo od toxických usazenin, a tím bojovat proti stárnutí. Teplá voda také pomáhá s absorpcí elastinu ve Vaší stravě, což vede k pružnější pokožce. Konečně, voda je nezbytná pro povzbuzení další hydratace v samotné pokožce, která snižuje škody a další nedokonalosti.

Existuje tedy spousta skvělých důvodů, proč pít více teplé vody! Čaj a káva jsou příjemné, ale také narušují přirozenou hladinu neurotransmiterů v mozku – zejména adenosin a dopamin. To může vést k závislosti a to je jeden z důvodů, proč si neumíte představit ráno bez kávy!

ZDROJwomensbest.net

Každé ráno, hned po probuzení, vypijte sklenici vody, a zažijete přímo zázračné věci! Celý svět z toho blázní!

TIPY A TRIKY
Víte, jaký je nejlepší způsob, jak pomoci tělu zůstat v dobrém zdravotním stavu a zabránit jakýmkoli onemocněním? No, co když…

7 vědeckých teorií o tom, proč některé lidi máme rádi a některé ne!

ZAJÍMAVOSTI
Existují tři fáze lásky a různé hormony fungují u každého z nich. Co více, již dříve bylo dokázáno, že změny,…

Trápí Vás vlnité vlasy? Máme pro Vás domácí recept pro permanentní narovnání vlasů.

TIPY A TRIKY
  Rovné, lesklé a hebké vlasy, jsou snem snad každé ženy. Výhodou rovných vlasů je jejich snadný styling a navíc…

Trápí vás bolest kolen? S těmito triky se jí snadno a rychle zbavíte!

CVIČENÍ
Příčiny této bolestivé nepříjemnosti mohou být různé. Bolest se může dostavit kvůli zranění, ale i kvůli onemocněním, které jsou častější…

10 nevinných hygienických návyků, které nám tajně ničí zdraví… Ví o tom jen málokdo!

DOMÁCNOST
Většina z nás si je obvykle jistá, že dělá všechno správně. Používáme sušička vzduchu, abychom usušili své ruce, odmáčíme nádobí…

Další super úžasná logická hádanka! Kolik kostek ledu se podle Vás musí ve sklenici rozpustit, aby voda přetekla přes okraj?

ZÁBAVA
Kdo by to neměl rád, že? Pojďme spolu potrápit trochu naše mozečky a zkusme uhodnout tuto jednoduchou hádanku! Čas od…

Když jsem se doslechla o těchto tricích od světových šéfkuchařů, okamžitě jsem je vyzkoušela. Můj život je nyní mnohem jednodušší!

TIPY A TRIKY
Každá hospodyně má v kuchyni vlastní triky a na své zlepšováky nedá dopustit. No většina z nich se chce poučit…

Skvělý nápad jak využít staré pet lahve.

TIPY A TRIKY
Recyklace plastových lahví se v poslední době stává více populární. Postupem času se ukazuje, že plastové lahve mají opravdu všestranné…

Přemýšlíte o změně ve Vašem životě? Pak se inspirujte těmito 5 jednoduchými kroky, jak ve svém životě zazářit!

TIPY A TRIKY
Chcete provést změnu? Možná uvažujete o ukončení dlouhodobého vztahu, přesunu z města do jiného města, či dokonce země, nebo jen…

Na své rostlinky jsem nasypala tuto 1 věc, kterou máte doma i Vy. Když zjistíte, proč jsem to udělala, okamžitě to začnete dělat také!

TIPY A TRIKY
  Ochucujete s ní ovoce, cereálie, lívance i kávu. Skořice je sladká a chutná. Je jedno jak moc ji máte…

Přírodní způsob jak vyléčit povadlá oční víčka.

TIPY A TRIKY
  Povadlá víčka umí být dost nepříjemná a otravná. Sice se dají částečně zamaskovat make-upem, ale to pak nemusí vypadat…

Tak tyto rady by měla znát každá žena! Zde je 18 babiččiných rad, které Vám ušetří čas i peníze!

DOMÁCNOST
Je téměř Den matek, proto je vhodné, aby dnešní blogový příspěvek byl o maminkách! Zatímco milujeme a oceňujeme naše vlastní…

Táta se synem žijí v této benzinové pumpě. Sledujte, jak to vypadá uvnitř, budete překvapeni!

ZAJÍMAVOSTI
Každý mívý občas šílené nápady a právě s jedním takovým přišel Robert Guthrie. Jeho syn ani jeho příbuzní na něj…