Přejete si zhubnout? Tak zde je důvod, proč musíte přestat pít studenou vodu! -
Menu

Přejete si zhubnout? Tak zde je důvod, proč musíte přestat pít studenou vodu!

Pokud v současné době začínáte svůj den silným šálkem kávy, nebo dokonce šálkem čaje, může to být čas, abyste uvažovali o změně tohoto zvyku. Zvláště byste měli zvážit výměnu Vaší ranní kávy, nebo čaje za jednoduchý hrnek teplé vody. To může mít značné a působivé výhody pro Vaše zdraví!

Jaké výhody může mít hrnek teplé vody?

Pomáhá trávení

Ráno teplá voda může pomoci stimulovat trávení a vyčistí trávicí trakt od toxinů. Proč? Pro začátek je voda velmi důležitá pro trávení a pomáhá Vám rozpouštět a absorbovat jídlo, které jíte. Mnoho vitamínů je ve vodě rozpustných a Vy navíc potřebujete vodu i pro výrobu enzymů.

Studená voda je méně účinná při rozbíjení potravin v porovnání s teplou vodou a může dokonce vést k tuhnutí tuků, což má za následek tukové usazeniny. Kofein není tak dobrý, protože ve skutečnosti působí dehydratačně na Vaše celé tělo, a tedy jako diuretikum.

Uvolňuje zácpu

Teplá voda je ve skutečnosti velmi dobrým nástrojem pro zmírnění zácpy a pro podporu pohybu střev. Zácpa je často výsledkem špatné „peristaltiky“, zatímco křeče a nadýmání mohou být způsobeny nízkou hladinou vody v těle. Konzumací teplé vody tělo rehydratujete a vše znovu začne pracovat.

Pomáhá s menstruačními bolestmi

Teplá voda je jeden z nejlepších léků proti menstruačním křečím. Jak jsme již viděli, voda je obecně skvělá v boji s křečemi všeho druhu, protože pomáhá vyrovnávat elektrolyty. Současně je však teplá voda velmi uklidňující a může působit pro střeva až relaxačně.

Také stimuluje kapilární oběh, který uvolňuje svaly.

Rozpouští tuky

Pitná teplá voda je skutečně velmi dobrá pro spalování tuků. To proto, že zvyšuje tělesnou teplotu, což zase zrychluje Váš metabolismus, což vede ke spálení více kalorií. Pomáhá také podpořit efektivní funkci vnitřních orgánů, jako jsou ledviny.

Stimuluje cirkulaci krve

Jak jsme již zmínili, teplá voda je vasodilátor. To znamená, že rozšiřuje žíly a tepny, čímž umožňuje většímu množství krve, kyslíku a živin dostat se po celém těle. Výsledkem je, že máte více energie po celý den.

Zpomaluje stárnutí

Pokud chcete vypadat mladě a fit, pak může pomoci teplá voda. Ta pomáhá propláchnout tělo od toxických usazenin, a tím bojovat proti stárnutí. Teplá voda také pomáhá s absorpcí elastinu ve Vaší stravě, což vede k pružnější pokožce. Konečně, voda je nezbytná pro povzbuzení další hydratace v samotné pokožce, která snižuje škody a další nedokonalosti.

Existuje tedy spousta skvělých důvodů, proč pít více teplé vody! Čaj a káva jsou příjemné, ale také narušují přirozenou hladinu neurotransmiterů v mozku – zejména adenosin a dopamin. To může vést k závislosti a to je jeden z důvodů, proč si neumíte představit ráno bez kávy!

ZDROJwomensbest.net

Líbil se vám článek?

Tisk

Nainstalovali kameru, aby věděli, kdo každé ráno pouští koně – záběrům nebudete moci uvěřit. To nečekali ani oni samotní!

ZAJÍMAVOSTI
Občas nám přijde, že se v našem životě stane až neuvěřitelná věc a záhada, kterou neumíme nijak logicky vysvětlit. O to…

Lidé psi především kupují a vybírají je podle vzhledu. Proto nebudete věřit tomu, jakého psa si jedna žena adoptovala!

ZAJÍMAVOSTI
Psi patří mezi nejoblíbenější domácí mazlíčky. Bohužel, zatímco v jedné domácnosti je pes právoplatným členem rodiny, v druhé se o pejska příliš…

Neuvěříte, co je dnes možné. Můžete se nechat pohřbít se svým psem! Kde takové hroby najdete a čím jsou výjimečné?

ZAJÍMAVOSTI
Psi jsou jednoznačně nejoblíbenějšími domácími mazlíčky. Statistiky udávají, že jen v českých domácnostech žije přes 2 miliony těchto čtyřnohých mazlíčků.…

Bojíte se v létě vystrčit Vaše bosé nohy, protože se bojíte, že někoho vyděsíte? S tímto návodem budou Vaše ztvrdlé paty již minulostí!

TIPY A TRIKY
Zhrubělá kůže, to je zkrátka současný problém většiny populace. Zpravidla se tento defekt objevuje v důsledku predispozic, nedostatku vitamínů, plísňových…

Jela jsem ke kamarádce na návštěvu do New Yorku a nemohla uvěřit svým očím. Takovýto dům jsem ještě neviděla!

DŮM A ZAHRADA
Mnoho snů o venkovském domě, s velkým podkrovím a stolem pro večírky. Možnost posadit se vedle domu na terasu s…

Máte problémy se spaním? Použijte tyto 3 přísady na nohy 10 minut před spaním a uvidíte, co se stane.

TIPY A TRIKY
Pokud máte problémy se spaním v noci, vyzkoušejte tento neuvěřitelný přírodní lék na nohy. Pokud si nepamatujete, jak jste naposledy…

Kreativní nápady a návod jak svým dětem vyrobit vlastní zahrádku!

DŮM A ZAHRADA
Vštěpovat lásku k přírodě a zároveň umožnit dětem napodobovat práci dospělých v bezpečném prostředí - sami uznáte, že hračky, které…

Kdo by neznal Warrena Buffeta alias skvělého investora, že? To jen on dokáže koupit nemovitost za 3,5 mil. Kč a prodat ji za více jak 250 mil. Kč!

ZAJÍMAVOSTI
Světově známý investor Warren Buffett, s bohatstvím ve výši 48 miliard liber, je podle Forbesu třetí nejbohatší muž na světě,…

Toto je skutečný důvod, proč míváme noční můry. Zjistěte, co znamená, když ve snu padáte!

ZAJÍMAVOSTI
Každý člověk si jistě rád dopřeje slastný spánek a ponoří se do říše snů po namáhavém dni. Výjimkou jsou však…

Jaká je nejvhodnější barva do interiéru podle Vašeho znamení zvěrokruhu? Zjistěte, která je Vám nejbližší!

DŮM A ZAHRADA
Nikdy jsem neměla ráda zelené stěny. Vzpomínám si, jak nepohodlně jsem se cítila ve třídě, kde jsme mívali kdysi chemii.…