Přejete si zhubnout? Tak zde je důvod, proč musíte přestat pít studenou vodu! -
Menu

Přejete si zhubnout? Tak zde je důvod, proč musíte přestat pít studenou vodu!

Pokud v současné době začínáte svůj den silným šálkem kávy, nebo dokonce šálkem čaje, může to být čas, abyste uvažovali o změně tohoto zvyku. Zvláště byste měli zvážit výměnu Vaší ranní kávy, nebo čaje za jednoduchý hrnek teplé vody. To může mít značné a působivé výhody pro Vaše zdraví!

Jaké výhody může mít hrnek teplé vody?

Pomáhá trávení

Ráno teplá voda může pomoci stimulovat trávení a vyčistí trávicí trakt od toxinů. Proč? Pro začátek je voda velmi důležitá pro trávení a pomáhá Vám rozpouštět a absorbovat jídlo, které jíte. Mnoho vitamínů je ve vodě rozpustných a Vy navíc potřebujete vodu i pro výrobu enzymů.

Studená voda je méně účinná při rozbíjení potravin v porovnání s teplou vodou a může dokonce vést k tuhnutí tuků, což má za následek tukové usazeniny. Kofein není tak dobrý, protože ve skutečnosti působí dehydratačně na Vaše celé tělo, a tedy jako diuretikum.

Uvolňuje zácpu

Teplá voda je ve skutečnosti velmi dobrým nástrojem pro zmírnění zácpy a pro podporu pohybu střev. Zácpa je často výsledkem špatné „peristaltiky“, zatímco křeče a nadýmání mohou být způsobeny nízkou hladinou vody v těle. Konzumací teplé vody tělo rehydratujete a vše znovu začne pracovat.

Pomáhá s menstruačními bolestmi

Teplá voda je jeden z nejlepších léků proti menstruačním křečím. Jak jsme již viděli, voda je obecně skvělá v boji s křečemi všeho druhu, protože pomáhá vyrovnávat elektrolyty. Současně je však teplá voda velmi uklidňující a může působit pro střeva až relaxačně.

Také stimuluje kapilární oběh, který uvolňuje svaly.

Rozpouští tuky

Pitná teplá voda je skutečně velmi dobrá pro spalování tuků. To proto, že zvyšuje tělesnou teplotu, což zase zrychluje Váš metabolismus, což vede ke spálení více kalorií. Pomáhá také podpořit efektivní funkci vnitřních orgánů, jako jsou ledviny.

Stimuluje cirkulaci krve

Jak jsme již zmínili, teplá voda je vasodilátor. To znamená, že rozšiřuje žíly a tepny, čímž umožňuje většímu množství krve, kyslíku a živin dostat se po celém těle. Výsledkem je, že máte více energie po celý den.

Zpomaluje stárnutí

Pokud chcete vypadat mladě a fit, pak může pomoci teplá voda. Ta pomáhá propláchnout tělo od toxických usazenin, a tím bojovat proti stárnutí. Teplá voda také pomáhá s absorpcí elastinu ve Vaší stravě, což vede k pružnější pokožce. Konečně, voda je nezbytná pro povzbuzení další hydratace v samotné pokožce, která snižuje škody a další nedokonalosti.

Existuje tedy spousta skvělých důvodů, proč pít více teplé vody! Čaj a káva jsou příjemné, ale také narušují přirozenou hladinu neurotransmiterů v mozku – zejména adenosin a dopamin. To může vést k závislosti a to je jeden z důvodů, proč si neumíte představit ráno bez kávy!

ZDROJwomensbest.net

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Tohle je geniální. Proč kupovat drahé a také škodlivé přípravky…

Plevel je na zahradách velmi obtěžující. A je jedno, zda se objevuje ve vašem trávníku, ve vašich záhonech, nebo třeba…
ZAJÍMAVOSTI

Víte, co nejvíce ovlivňuje vaše chování, váš charakter a také…

Mnoho lidí si myslí, že jeho chování a jednání ovlivní třeba výchova, to kde žije, nebo to s jakými lidmi se…
ZAJÍMAVOSTI

Narození děťátka je vždy úchvatnou chvílí. A co teprve ve…

Když vznikne nový život, je to vždy něco úžasného. A co teprve když se konečně objeví na světě. Jedná se…
ZAJÍMAVOSTI

Tento muž se rozhodl natočit krásu oceánu ze svého dronu.…

Drony jsou aktuálně velmi populární, jelikož díky jim je možné zaznamenat mnoho věcí z ptačí perspektivy. Na mnoho věcí mohou přinést…
ZAJÍMAVOSTI

Tato mořská bioložka chtěla prozkoumat velryby přímo pod mořskou hladinou.…

Tajemný svět pod mořskou hladinou má svá vlastní specifika a nebezpečí – své o tom ví i mořská bioložka Hauser,…
ZAJÍMAVOSTI

Když se toto kotě dostalo do útulku, začalo se chovat…

Bylo to velmi zvláštní kotě. Když ho pracovníci útulku našli, tak se nacházelo na ulici a jeho matka byla v nedohlednu.…