Překvapení: Otíka z filmu Vesničko má středisková byste dnes už nepoznali! jak tento muž vypadá? Je jeho vzhled lepší, nebo naopak horší než ve filmu? Podívejte se také!

Když se řekne film Vesničko má středisková, každý si hned vybaví jednu z hlavních postav: mentálně zaostalého Otíka. Jedná se o opravdu známý film, snad každý český divák jej už viděl. A ačkoli právě Otík je notoricky známou postavou, kdybyste ho dnes, po 33 letech potkali, pravděpodobně byste ho nepoznali. Představitel Otíka – herec Janos Ban – je dnes velice atraktivní zralý muž.

Vesničko má středisková

Film pochází z dílny režiséra Jiřího Menzela. Byl velice oblíbený ve své době a i dnes si získává mnohé diváky – a také z mladší generace! Jednu z nejvýznamnějších postav ztvárnil Janos Ban, maďarský herec. Postavu Otíka vystihnul natolik dobře, že se mnozí lidé museli ptát, jestli samotný představitel Otíka není také mentálně postižený. Odpověď zní, že není. A navíc je dnes velice atraktivní.

Jak se maďarský herec dostane do českého filmu

Janos Ban vystupoval v Praze s divadlem. Na jeho hru se přišel podívat Jiří Menzel, kterého postava vesnického hocha, kterého hrál právě Janos Ban. Uvědomil si, že právě tento herec by mohl ztvárnit postavu Otíka. A tak jej oslovil – jak to dopadlo již nemusíme psát. Otíka ztvárnil natolik dobře, že se stal téměř přes noc známou osobností. Film Vesničko má středisková se tak stal vstupními dveřmi k mnoha dalším pracovním nabídkám, které Janos Ban dostal. Mimo jiné si zahrál s Arnoldem Schwarzeneggerem ve filmu Red Heat, ale také ve spoustě dalších filmech.

Čtěte také: Vyberte kočku, která se první dostane k misce, a zařadíte se k elitní skupině lidí, kteří jsou bystří a dokáží snadno vyřešit jakékoliv úkoly. Vypadá to jako jednoduché dětské bludiště, ale zdání může klamat

Divadlo je druhá manželka, film je milenka

Bývaly časy, kdy Janos Ban neměl téměř žádné peníze, protože je investoval do svých dětí. To již dnes neplatí – Janos Ban žije i se svou rodinou v Budapešti. Je šťastně ženatý, i když přiznává, že divadlo a film stále miluje. „Divadlo je moje druhá manželka a film je moje milenka,“ tvrdí často a s oblibou.

Nejen kolegové, ale také přátelé

Na své české a slovenské kolegy z filmu Vesničko má středisková vzpomíná s láskou a pokorou. Říká, že se spolu sžili nejen jako kolegové, ale v mnohých z nich našel také přítele. Tento film tedy nejenže vynesl Janose Bana do světa slavných českých hereckých hvězd, otevřel mu také cestu k mnoha jiným hereckým počinům. A i když je to už 33 let, film Vesničko má středisková jej neustále pronásleduje – a Janos Ban na něj vzpomíná s láskou.

Otík dnes

Pokud byste proti herci šli dnes na ulici, pravděpodobně byste si ho s postavou zubatého Otíka z Vesničky střediskové nespojili. Dnešní Otík je totiž skutečný elegán – jeho představitel Janos Ban skutečně „dozrál“ ve velmi atraktivního a usměvavého elegána. Tatam je postava typu samá ruka, samá noha. Dnešní Otík je v současné době jednoduše okouzlující.