David Hampl
15 ledna, 2020

Lidské tělo je schopno opravdu podivných věcí. Případ tohoto muže je nejlepším příkladem. Američan s velkým břichem a velkou nadváhou, není v dnešní době vůbec nic neobvyklého. Naopak se to stává spíše světovým fenoménem. Podívejte se, co se přihodilo muži, jehož břicho začalo růst extrémní rychlostí. Jakmile mu lékaři udělali rentgen a testy, došli k velmi znepokojujícímu odhalení, které muž změnilo život.

Neustále se zvětšující břicho

Téměř tři čtvrtiny Američanů trpí silnou nadváhou. Tento muž rozhodně patří mezi, nicméně jeho případ je trochu zvláštní. Hector Hernandez je uveden ve statistikách. Žije v Kalifornii a mnoho let se nestaral o své tělo. Ale jednoho dne se začalo dít něco velmi divného. Začal přibírat na váze mnohem rychleji než dříve. Ale to nebylo to nejpodivnější. Když stál na váze, jeho ruce a nohy se začaly zdánlivě snižovat. Jeho žaludek rostl alarmující rychlostí, což ho velmi znepokojilo.

Lékaři mu nevěřili

Znepokojen touto změnou, se Hector rozhodnul a šel k lékaři. Lékař se však nezdál být příliš znepokojeny a doporučil mu přechod na dietu rostlinné báze. Muž svého lékaře poslechnul a začal jíst zdravěji než kdykoliv předtím. Ztratil váhu na různých částech těla, ale jeho žaludek byl stále velký. Vrátil se proto k lékaři, ale ten ho poslal zpět s doporučením, že musí zkoušet mnohem déle.

Příznaky přinesly změnu

Hector držel dietu, a přesto břicho stále rostlo. Poté dorazily další příznaky. Začaly se projevovat závažné problémy s dýcháním a silné pálení žáhy. Vrátil se k lékaři a popsal mu příznaky. Poprvé doktor začal mít podezření, že příčinou problémů Hectora může být něco vážnějšího než nedostatek pohybu a nezdravá strava. Provedl tedy studii a zjistil příčinu. Byla to vzácná forma rakoviny s názvem liposarkomem, což způsobilo velký otok v žaludku a obrovský nádor.

Hector musel podstoupit operaci k odstranění nádoru. Operace byla náročná a složitá a trvala šest hodin. Po extrakci nádoru ho chirurgové zvážili, měl 35 kg. Hector se pak uzdravil a dnes žije lépe než kdy jindy. Ačkoli míra přežití u tohoto typu rakoviny je poměrně vysoká, Hector měl obrovské štěstí, protože nádor mohl narůst do obrovských rozměrů.

Sdílejte článek