Přes 300 let starý kamenný dům byl dlouho neobývaný: Nebudete věřit svým očím, až se podíváte dovnitř!

Staré domy jsou po celém světě a můžeme je vidět na každém rohu. Ve městech je samozřejmě frekvence domů mnohem větší než na vesnici, nicméně právě města se dlouhodobě snaží staré domy likvidovat, rekonstruovat nebo jinak upravovat, aby vypadala moderní a stylová. Velká část starých domů, které zůstávají ve svém původním stavu, se tak nacházejí spíše v okrajových částech měst, na venkově nebo na samotách.

Když se na ně podíváme zvenčí, řekneme si, že je to stará ruina, která by chtěl zbourat. To je ovšem velká škoda, protože tyto domy s sebou nesou obrovskou historii, mnohdy i několikaset letou. Měly by se tedy zachovat. Pokud se navíc najdou šikovné ruce, může z těchto domů vzniknou něco, co by vás vůbec nenapadlo.

Zvenčí vypadá hrozně

Každý jistě zná ve svém okolí nějaký starý dům, o kterém si už někdy řekl, že je hrůza na něj se jen podívat. Omítka padá, střecha samá díra, okna stará a dřevěná, zahrada neupravená. To jsou samozřejmě extrémy, a v takových domech opravdu moc lidí nežije. Jsou také staré domy, o které se lidé starají a žijí v nich. Jsou si ovšem vědomi, že kdyby změnili úplně vnější ráz domu, starý dům by ztratil své kouzlo. Úpravy proto neřeší zvenčí, ale zevnitř. Jedním takovým domem je i tento 300 let starý dům.

Čtěte také: Pes – nejlepší přítel člověka. Budete překvapeni, jak blízko k sobě mohou mít pes a malé dítě. Takové pouto je až neuvěřitelné!

Nápad, chuť a kreativita

Najdou-li se opravdu šikovné ruce, které toho mnoho umí a jejich majitel má mnoho fantazie a kreativního myšlení, je velmi pravděpodobné, že interiér takového starého domu se může změnit k nepoznání. Taková budova pak sice vypadá, že se v ní zastavil čas, ale skutečné vintage kouzlo tomu dá opravdu skvělého ducha.

Původní konstrukce zachována

Jeden mladý pár si koupil 300 let starou budovu pár kilometrů od severního zlatého pobřeží Cornwallu ve Velké Británii. Pustili se do rozsáhlé rekonstrukce, ale původní konstrukci domu nechali zachovánu. Změnil se pouze interiér, který následně dostal naprosto každého, kdo do něj zavítal. Díky fotografiím se můžete stát hosty také a obdivovat, co všechno je na světě možné.