Přes deset let byl v kómatu. Nikdo ale netušil, že slyší všechno, co se kolem něj děje

Martin Pistorius za sebou má skutečně neuvěřitelnou životní cestu: jako dítě byl dlouhá léta zcela zdravý, šťastný a veselý, ale ve 12 letech náhle upadnul do kómatu.

Přestože se po 4 letech z kómatu probral, nebyl schopen komunikovat s vnějším světem, nebyl schopen jíst ani se hýbat. Lékaři si mysleli, že tento stav potrvá do konce jeho života a že neexistuje žádná naděje na zlepšení. Nikdo však netušil, že ačkoliv nedokáže komunikovat, přesto vše velmi přesně vnímá a slyší.

https://www.tudasfaja.com/

Přála si jeho smrt

Je zcela pochopitelné, že jeho rodiče tuto situaci nebrali lehce, zvláště pak jeho matka byla velmi rozrušená, tento stav snášela velmi těžce a přála si, aby to celé skončilo a syn raději zemřel, než jej viděla v takovém stavu. Zpětně Martin chápe, co jeho máma cítila, ale v té době pro něj bylo naprosto nepochopitelné, když slyšel, že si matka přála jeho smrt. Cítil se úplně sám, a přestože se snažil nějakým způsobem komunikovat se svým okolím, nepodařilo se mu nijak dát najevo, že všechno vnímá, slyší a cítí.

Čtěte také: Máte obavy z klíšťat? Již nemusíte! Slováci přišli s naprosto unikátním přírodním repelentem, který je účinnější, než řada kupovaných produktů. Co na něj budete potřebovat a jak ho vytvoříte? Je to snadné!

Zázrak, který nemá obdoby

Až když mu bylo 25 let, stal se jednoho dne doslova zázrak. Jeden z terapeutů si všiml, že se s ním chlapec slabým úsměvem a sotva znatelným přikývnutím snaží komunikovat. V tuto chvíli na něm bylo provedeno více testů a zjistilo se, že dokáže vnímat a že je možné jeho stav zlepšit.

https://www.tudasfaja.com/

Život plný překvapení

Začala pro něj velmi dlouhá a náročná cesta různých terapií a cvičení, které však nakonec vedly k úžasnému posunu v jeho zdravotním stavu. Podařil se mu zlepšit se natolik, že během pár let mohl žít skoro nezávislý život. Naučil se mluvit se syntezátorem a může se pohybovat na invalidním vozíku! O sedm let později potkal svou ženu Joannu, se kterou se brzy vzali, a dokonce sem jim prosinci 2018 narodil syn.

Martin o svém příběhu napsal knihu, a protože jeho příběh mnohé dojal, koupily si knihu miliony po celém světě. Navíc se stal extrémně vyhledávaným jako motivační řečník.

Zdroj: tudasfaja.com