[no_pagination]

Odstraňovat nečistoty a mastnotu z vaší pleti je nezbytné, pokud se chcete cítit a vypadat krásně. Pokud necháte tyto nečistoty a olej na vašem obličeji, vytvoří to perfektní prostředí pro bakterie, které můžou způsobit špatnou pleť.

Není nutné odličovače kupovat

Komerční produkty jsou samozřejmě k dispozici, ale občas jsou plné chemikálií, které mohou vysušit nebo podráždit vaši pleť. Dalším faktem je, že jsou často velice drahé.

Můžete ušetřit díky tomu, že si uděláte domácí zdravé odličovací mléko a odličovací polštářky. Nejlepší na tom, že si můžete toto udělat doma je to, že si ingredience přizpůsobíte vaší pleti.

Co budete potřebovat?

 • Zavařovací sklenici velkou necelý litr
 • 2 čajové lžičky čistého gelu aloe vera
 • 1 čajovou lžičku přírodního Castile mýdla
 • 1 čajovou lžičku sladkého mandlového oleje (případně olivového)
 • Půlku hrníčku vilínu
 • 8-12 kapek pryskyřicového oleje
 • 8 kapek rozmarýnového oleje (díky tomu udržíte polštářky svěží)
 • Organické bavlněné polštářky

Výhody Vilínu

Hlavní ingredience tohoto receptu je witch hazel. Witch hazel je přírodní stahující přísada a má mnoho léčivých výhod. Rodilí Američané znají tyto výhody již dlouho. Je to typická přísada, která se vyrábí z kůry a listů z Hamamelis Virginie, společně s witch-hazel keřů ze Severní Ameriky.

Pomáhá při řadě zdravotních problémů

Je to účinný prostředek, který může zmírnit spousty kožních onemocnění. Často se využívá k léčení akné, witch hazel také zmírní suchou pokožku, redukuje svědění, sníží záněty a je velice efektivní k odstranění oleje z vaší pleti. Často se využívá jako dezinfekce a může být použit přímo na pleť, léčí akné, odstraňuje nateklé oči a také redukuje křečové žíly a zanechává vlhkou pleť.

Výhody Aloe Vera Gelu

Aloe vera má silné antibakteriální prosperity a je známá jako zázrak přírody, díky schopnosti uzdravovat různá zranění, tržné rány, suchou pokožku a popáleniny. Aloe je bohatá na vitamín C a E a také beta karoten, díky němuž stárnete pomaleji. Také vlhčí pokožku bez mastnot.

Výhody Pryskyřicového oleje

Frankincense olej použijete v receptu jako pomoc při redukci akné, velikých pórů, vráskám a také povzbudí a posílí vaši pleť. Tento olej podporuje zdravou regeneraci pokožky a pomáhá redukovat suchou pokožku a zpomalí stárnutí.

Výhody Mandlového oleje

Almond oil má světlou strukturu a snadno se vstřebá. Je to efektivní a jemně odstraňuje hluboké póry a může také pomoct při akné, protože obsahuje vitamin A. Je jemný a chrání všechny druhy pleti.

Jak na to?

Níže můžete najít instrukce dvojího druhu, napsané a video instrukce krok za krokem. Záleží na tom, jaký druh informací preferujete.

 1. Přidejte witch hazel, aloe vera gel, castile mýdlo a almond oil do sklenice.
 2. Zavřete a dobře promíchejte. Ujistěte se, že máte ve sklenici všechny ingredience.
 3. Sklenici otevřete a přidejte essential oil. Opět zavřete a jemně promíchejte.
 4. Odstraňte víko a vložte bavlněné polštářky. Polštářky přitlačte až na dno, abyste měli jistotu, že se vše vstřebá.

Jak správně odličovač použít?

Pro odstranění makeupu, nečistot a oleje, jemně vtírejte po obličeji a krku. Buďte opatrní hlavně v okolí očí (witch hazel může způsobit oční podráždění). Tento odličovač je dostatečně jemný a můžete ho používat ráno i večer.

Tři další přírodní odličovací způsoby

Med: Med je velice terapeutický způsob, jak přírodně odstranit makeup, aniž by se vaše pleť vysušila. Má velice silné antibakteriální účinky, které mohou pomoci při akné, dále obsahuje enzymy, které mohou pomoci odstranit z pleti mrtvé buňky. Abyste odstranili makeup, naneste malé množství přírodního medu na mokrý kus látky a roztírejte po obličeje krouživými pohyby. Nechte med působit alespoň 5 minut a poté umyjte teplou vodou. Osušte čistým ručníkem a naneste trochu kokosového oleje, díky kterému bude vaše pokožka vlhká.

Plnotučné mléko: Dámy z královských rodin používají mléčné zábaly již tisíce let. Tuk a protein v mléku hydratuje a zvlhčuje pokožku, zatímco si odstraňujete makeup, nečistoty a bakterie. Jednoduše namočte bavlněný polštářek v mléku a natřete na obličej. Je to bezpečné pro vaše oči a udrží to pokožku svěží a čistou.

Olivový olej: Olivový olej pomáhá odstraňovat nečistoty a zároveň hydratuje pokožku. Jednoduše namočte bavlněný tampónek do olivového oleje a jemně natřete na obličej. Opláchněte teplou vodou a osušte.

Máte nějaké další tipy na domácí přírodní odličovače? Podělte se o ně s námi a s ostatními níže v komentářích!

Zdroj fotografií: freepik.com

Sdílejte článek