Prevence dny by měla být důležitá součást vašeho života

Dna je formou artritidy, která způsobuje zarudnutí, otoky a pálení v kloubech. Dna způsobuje velmi nepříjemnou ztuhlost, otoky a ostrou bolest. Vyhnout se tomuto onemocnění je velmi důležité. Abyste to mohli udělat, musíte se naučit, jak stabilizovat množství kyseliny močové v těle. Její hromadě totiž způsobuje toto hrozné onemocnění.

Co je dna?

Kyselina močová je produktem rozkladu purinů, které jsou součástí mnoha potravin. Nadměrná přítomnost kyseliny močové v těle se označuje jako hyperurikémie. V takové chvíli ledviny nejsou schopné odstranit kyselinou močovou. Kyselina se začne hromadit v oblasti kolem kloubů a začne proces krystalizace. Právě to je velmi bolestivé a není jednoduché tuto nemoc léčit.

https://www.pexels.com/

Příznaky dny

Po dlouhou dobu nemusíte mít žádné příznaky. První záchvat dny může přijít velmi náhle. Jednoduše se jednoho rána probudíte s intenzivní bolestí v kloubu palce nohy. Během krátké doby kloub oteče a zčervená. Během noci je to většinou horší, ráno to může být lepší. Bez léčby mohou bolesti při krizi trvat 8-10 dní, ale také 2-3 týdny. A vrací se jednou za pár měsíců nebo let.

Čtěte také: Jak přírodním způsobem snížit hladinu kyseliny močové v krvi

Přírodní léky na dnu

Dobrou zprávou je, že dnu lze léčit. A můžete k tomu snadno využít přírodních léků. Jedná soda je skvělá pro snížení kyseliny močové v těle. Stačí, když nasypete 1 lžičku do sklenice vody a budete popíjet během dne. Stejně dobře funguje také citronová voda nebo jablečný ocet. Obě tyto složky mají schopnost alkalizovat tělesné prostředí.

https://www.pexels.com/

Možností ale máte mnohem více. S kyselinou močovou si dokáže poradit také kurkumin, který se nachází v kurkumě. Bromelain se nachází v ananasu a má silné protizánětlivé a analgetické účinky. Konzumovat byste měli také lněná semínka nebo některé byliny. Mezi cenné bylinky v tomto případě patří přeslička rolní, heřmánek a kopřiva. Průběžná konzumace těchto surovin bude také působit jako velmi efektivní prevence dny i jiných onemocnění.

Zdroj: smakdnia.pl/