Při nákupu mletého masa si dávejte pozor na jednu drobnost!

Mleté maso můžete využít v kuchyni mnoha způsoby. Z tohoto důvodu je velmi oblíbené po celém světě. Hodně ale záleží na tom, v jaké podobě si ho koupíte. Nejlepší je samozřejmě koupit celé maso a doma si ho namlít. Většina z nás ho ale kupuje ji hotové. Na co byste si měli dávat pozor a jak rozlišit podle pár slov v označení produktu, které pro vás bude nejlepší?

https://genialne.pl/

Výrobek ze syrového masa

Jakmile uvidíte na obalu napsané „výrobek ze syrového masa“, měli byste si dávat pozor. Znamená to totiž, že v balení nenajdete jen samotné maso! Výrobci touto nenápadnou poznámkou sdělují konzumentům, že do výrobků přidali mnoho dalších přísad. Mnoho z nich přitom není vůbec zdravých a ve svém těle je zaručeně nechcete.

Takové maso je vysoce zpracované a obsahuje další látky, které jsou uvedeny na zadní straně obalu. Sami uvidíte, že se nejedná o krátký výčet ingrediencí. Na zadní straně obalu zjistíte, že se v mase nachází mnoho koření, příchutí, stabilizátorů, éček a dalších chemických látek. Nic takového jíst zajisté nechcete, a proto byste se tomuto masu měli vyhýbat.

Čtěte také: Rekonstrukce dokázala proměnit starou chatku ve dřevostavbu

https://genialne.pl/

Čerstvě mleté maso

Na prodejních pultech v některých obchodech, kde najdete salámy nebo klobásy, můžete najít také čerstvě mleté maso. Zde si můžete vybrat daný druh masa a přesně víte, co se v mletém mase nachází. Tento typ nákupů je pro vás nejlepší a možná byste tomu měli věnovat více pozornosti. Čerstvě mleté maso je totiž to samé, jako byste si ho namleli sami doma.

https://genialne.pl/

Hotové mleté maso v balíčku

Mnoho lidí se rozhodne kupovat mleté maso v balíčku, což jistě není nejlepší možnost. Jestli na tom trváte nebo nemáte jinou možnost, měli byste vždy kontrolovat zadní stranu balení. Přečtěte si složení. Až ho uvidíte na vlastní oči a zjistíte, že polovinu položek nedokážete vyslovit, možná své rozhodnutí přehodnotíte a začnete kupovat čerstvě mleté maso.

Zdroj: genialne.pl