Při praní vhoďte do bubnu pračky ještě tuto věc. Když to uděláte, bude vaše prádlo dokonale měkké, svěží a také... -
Menu

Při praní vhoďte do bubnu pračky ještě tuto věc. Když to uděláte, bude vaše prádlo dokonale měkké, svěží a také…

Pokud se chystáte prát, jistě víte že se neobejdete bez pracího prášku, ale třeba také aviváže. Je však ještě jedna věc, kterou se hodí do pračky přidávat. Proč? Díky ní budete mít prádlo po vyprání dokonale měkké, bude krásně změkčené a bude také voňavé. Zapomínat nelze také na to, že bude minulostí i tolik nepříjemná statická elektřina. Právě takové účinky má něco úplně obyčejného. A to vlněné koule.

Vytvořit si je můžete sami

Sice je můžete koupit, ale proč běhat po obchodech, když si můžete vlněné koule jednoduše vyronit sami doma. Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí jenom obyčejné klubíčko vlny a můžete se pustit do práce. Nejprve si začněte provázek omotávat kolem vašich tří prstů. Takto udělejte dvacet stejných pohybů.

Následně z prstů opatrně sundejte a pokračujte v obmotávání. Nikoliv ale ve stejném směru, jelikož nyní budete vlnu obtáčet napříč. Tedy tak, jako byste chtěli vytvořit mašličku nebo motýlka. I tady je vhodné dodržet zmíněných dvacet pohybů.

Zmuchlejte a dodělejte

Nyní už je na místě vlnu lehce zmuchlat, díky čemuž vznikne tvar podobný kouli. Nyní ještě několikrát obmotávejte tak, abyste kouli jednoduše dotvořili a ta měla požadovanou velikost a také požadovaný tvar. V tu chvíli máte to nejdůležitější hotové.

Vložte do punčochy a zavažte

Když je vlněná koule hotová, tak zbývá už jenom poslední krok. Vezmete starou punčochu, ustřihnete ji na požadovanou délku a do ní vložíte vlněnou kouli. Následně vezmete provázek a punčochu důkladně zavážete. A máte hotovo. Pomocník pro dokonalé praní je na světě.

Do pračky k prádlu

A jak na samotné použití? Je to jednodušší, než si myslíte. Jediné, co bude třeba je nezapomenout a vaši vlněnou kouli vždy hodit k prádlu při praní. Uvidíte, jak taková na první pohled obyčejná drobnost bude mít vliv na to, jak bude vaše prádlo dokonale vypadat.

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Místo na těle, kde přibíráte kilogramy nejrychleji, ukazuje, co byste…

Chcete zhubnout, ale nedaří se vám to? Trápí se v tělocvičně, ale výsledek vcelku žádný nebo velmi mizivý? Dost bylo trápení.…
TIPY A TRIKY

Koupil několik balení alobalu, což jsem vůbec nechápala. Až když…

Je to obyčejná hliníková folie. Tedy alobal. Používáme ho hlavně v kuchyni k tomu, abychom mohli udržet jídlo čerstvé. To je klasické,…
TIPY A TRIKY

Je vám stále zima na nohy? Během chvilky si díky…

Začíná doba nízkých teplot, a tak je třeba začít řešit, jak udržet své tělo, tak, aby vám nebyla zima. Mnoho…
TIPY A TRIKY

Omotala si vlasy kolem hlavy a šla spát. Když se…

Ženy a dívky to mají se svou krásou poměrně složité. Chtějí za všech okolností vypadat skvěle, což může stát nejenom…
TIPY A TRIKY

Po praní nebyly moje šaty nikdy dokonale bílé. Ale když…

Bílé oblečení skvěle vypadá, ale má i svá negativa. Po vyprání už nemusí vypadat tak, jak chceme. Může být zašedlé,…
TIPY A TRIKY

Několik měsíců schovával ve sklepě plastové lahve. Nikdo to nechápal,…

PET lahve jsou vnímány jako zlo, ale na druhou stranu se bez nich nelze úplně obejít. Pokud nevěříte klasické recyklaci…