Při praní vhoďte do bubnu pračky ještě tuto věc. Když to uděláte, bude vaše prádlo dokonale měkké, svěží a také... -
Menu

Při praní vhoďte do bubnu pračky ještě tuto věc. Když to uděláte, bude vaše prádlo dokonale měkké, svěží a také…

Pokud se chystáte prát, jistě víte že se neobejdete bez pracího prášku, ale třeba také aviváže. Je však ještě jedna věc, kterou se hodí do pračky přidávat. Proč? Díky ní budete mít prádlo po vyprání dokonale měkké, bude krásně změkčené a bude také voňavé. Zapomínat nelze také na to, že bude minulostí i tolik nepříjemná statická elektřina. Právě takové účinky má něco úplně obyčejného. A to vlněné koule.

Vytvořit si je můžete sami

Sice je můžete koupit, ale proč běhat po obchodech, když si můžete vlněné koule jednoduše vyronit sami doma. Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí jenom obyčejné klubíčko vlny a můžete se pustit do práce. Nejprve si začněte provázek omotávat kolem vašich tří prstů. Takto udělejte dvacet stejných pohybů.

Následně z prstů opatrně sundejte a pokračujte v obmotávání. Nikoliv ale ve stejném směru, jelikož nyní budete vlnu obtáčet napříč. Tedy tak, jako byste chtěli vytvořit mašličku nebo motýlka. I tady je vhodné dodržet zmíněných dvacet pohybů.

Zmuchlejte a dodělejte

Nyní už je na místě vlnu lehce zmuchlat, díky čemuž vznikne tvar podobný kouli. Nyní ještě několikrát obmotávejte tak, abyste kouli jednoduše dotvořili a ta měla požadovanou velikost a také požadovaný tvar. V tu chvíli máte to nejdůležitější hotové.

Vložte do punčochy a zavažte

Když je vlněná koule hotová, tak zbývá už jenom poslední krok. Vezmete starou punčochu, ustřihnete ji na požadovanou délku a do ní vložíte vlněnou kouli. Následně vezmete provázek a punčochu důkladně zavážete. A máte hotovo. Pomocník pro dokonalé praní je na světě.

Do pračky k prádlu

A jak na samotné použití? Je to jednodušší, než si myslíte. Jediné, co bude třeba je nezapomenout a vaši vlněnou kouli vždy hodit k prádlu při praní. Uvidíte, jak taková na první pohled obyčejná drobnost bude mít vliv na to, jak bude vaše prádlo dokonale vypadat.

Tisk
Nezařazené

Všichni byli přesvědčeni, že je těhotná. Místo dítěte našli v…

Těhotenství je nádherné období v lidském životě, protože je to příprava na nový život. Téměř každá žena touží po vlastním dítěti,…
Nezařazené

Zavařované zelí doma zvládne každý pomocí tohoto geniálního hodspodkého receptu

Máte rádi zelí a velmi často si na něm pochutnáváte? Zkoušeli jste si ho někdy doma sami naložit a zavařit…
Nezařazené

Viděl uprostřed silnice něco zvláštního. Když přijel blíž, pochopil, proč…

Občas zahlédneme něco, co bychom rozhodně v danou chvíli a na daném místě nečekali. Celý den se nám najednou změní nenadálým…
Nezařazené

Pár rekonstruoval starý dům, když narazili na něco zvláštního ve…

Rekonstrukce našich obydlí je někdy opravdu nevyhnutelná. Chceme-li žít v bezpečném a hezkém prostředí, nezbývá nám než náš současný příbytek pořádně…
Nezařazené

Žena zemřela sama v nemocnici. Po 14 sekundách se stalo…

Smrti se mnoho lidí bojí, ale přitom není vůbec důvod. Některé duchovní směry tvrdí, že smrt je jen bránou do…
Nezařazené

Matka nechala malé dítě samotné na gauči s jejich psem.…

Pejsek rasy Beagle patří mezi oblíbené psy po celém světě. Tato roztomilá rasa dokázala okouzlit miliony lidí. Lidi ovšem dokáže…