Při vybírání peněz z bankomatu si dejte pozor na nenápadný detail, kvůli kterému můžete být okradeni. Na první pohled nemusíte poznat, že je na bankomatu něco zvláštního. Takto se vykrádají účty nevinných lidí -
Menu

Při vybírání peněz z bankomatu si dejte pozor na nenápadný detail, kvůli kterému můžete být okradeni. Na první pohled nemusíte poznat, že je na bankomatu něco zvláštního. Takto se vykrádají účty nevinných lidí

Stalo se Vám někdy, že se Vám při výběru peněz z bankomatu něco nezdálo, pocítili jste nebezpečí a raději jste vše ukončili a odešli pryč? Pokud ano, udělali jste správně. Něco podobného provedl muž, který si při výběru všiml v bankomatu zvláštního, na první pohled nenápadného, detailu. Kdyby se tomu tak nestalo, pravděpodobně by byl o své peníze okraden. Pokud často vybíráte z bankomatu, určitě čtěte dále, neboť něco podobného může potkat každého.

Hrozba nebezpečí při výběru

Vybírání peněz z bankomatu je pro mnoho lidí stále choulostivou záležitostí. Zvláště tehdy, vybíráte-li peníze na veřejném místě, kde se pohybuje opravdu málo lidí. Nikdy nemůžete vědět, zda k Vám zezadu někdo nepřijde a nenápadně Vás nenapadne pod výhrůžkou vybrání peněz z Vašeho účtu. Nebo za Vámi může někdo stát a pozorovat, jak zadáváte PIN, a pak Vás někde v uličce přepadne, sebere Vám kartu a vybere vše, co se dá.

Nevybírejte za tmy

Na těchto málo frekventovaných místech si totiž může útočník dovolit více, je zde malá pravděpodobnost, že ho někdo uvidí. Z toho důvodu se nedoporučuje vybírat peníze v noci nebo v místech, kde se nepohybuje moc lidí, pokud to tedy není nezbytně nutné. Nicméně nebezpečí může hrozit i na místě frekventovaném. Při výběru z bankomatu tak buďte vždy ostražití, ať už vybíráte na místě frekventovaném nebo spíše osamělém.

Nebezpečí kolem bankomatu

To byly zmíněny faktory nebezpečí, které působí zvnějšku. Co když nás chce ale někdo okrást přímo v bankomatu? I takové situace už tu byly, a lidé kteří si vybírali své peníze na nic samozřejmě nepřišli. Zloději jsou totiž čím dál mazanější a přichází se stále chytřejšími systémy, jak bankomat oblafnout a připravit některé z Vás o peníze. Naštěstí pro Vás máme ukázku toho, jak se případné krádeži vyhnout.

Téměř většina z nás má alespoň jednu platební kartu, kterou pravidelně používá. Buď při platbách v obchodě, nebo při výběru z bankomatu. A právě bankomat je pro zloděje ideální místo, kde mohou zrealizovat své zlotřilecké choutky. V tomto konkrétním případě máme na mysli tzv.skimmer, jímž se lze snadno dostat k našim údajům a našemu účtu.

Skimmer, vstup k Vašemu účtu

Že jste o tom ještě neslyšeli? Skimmer je speciální zařízení, které připomíná běžnou část bankomatu, konkrétně tu část, do které strkáte platební kartu. Je schopno pomocí speciálního technologie přečíst informace z magnetických proužků na platební kartě. Během chvíle se tak zloděj dostane k našim penězům i citlivým údajům.

Přesvědčte se o pevnosti čtečky

Existuje ovšem možnost, jak se proti tomuto zločinu, chránit. Nejjednodušším a nejdoporučovanějším způsobem je přesvědčení se, že čtečka karet je v pořádku, tzn. nehýbe se a je pevně připevněna na svém místě. Bude-li se Vám zdát, že je se čtečkou něco špatně, rozhodně bankomat nepoužívejte, a informujte o tom Vaši banku a ideálně i policii.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZAJÍMAVOSTI

TEST: funguje vám správně zrak, kolik písmenek „T“ vidíte na…

Máme tu pro vás unikátní test zraku, který odhalí, jak na tom jste. Pokud se vám během chvíle podaří najít…
ZAJÍMAVOSTI

Pár v důchodu si koupil stodolu, bez toho aniž by…

Víte ve svém okolí o nějaké stavbě, o které nikdo neví, co se v ní ukrývá? V jedné velké opuštěné stodole, kterou…
ZAJÍMAVOSTI

Meteorologové jsou v šoku! Blíží se největší ochlazení tohoto roku.…

To, že se blíží zima, jistě všichni dobře ví. Zatím to ovšem na zimu moc nevypadalo, spíše naopak. Jako by…
ZAJÍMAVOSTI

Zavřete oči, pak je otevřete a klikněte na číslo, které…

Máme tu dalšího pomocníka na cestě osudem života. Tentokrát k vám tomu bude stačit jen váš počítat, myš a oči. Dokonce…
ZAJÍMAVOSTI

Pustil se do rekonstrukce podlahy ve svém domě, když zvedl…

Muž se rozhodl zvelebit svůj dům, a tak si naplánoval rekonstrukci. Kdyby však věděl, k čemu dojde, nebo kdyby věděl co…
ZAJÍMAVOSTI

Máma vložila bramboru do ponožky nemocného dítěte. Další den nemohla…

Na internetu se objevuje celá řada webových stránek, které jsou zaměřené na rodiče a jejich péči o děti. Vyskytuje se…