David Hampl
25 června, 2019

Každá máma občas zažije se svým dítětem chvíle, kdy si neví rady a je z péče o svou ratolest nervózní. Přesto však nedokáže pochopit, jak je možné, že se někdo rozhodne svého děťátka vzdát, a to naprosto otřesným způsobem. O jednom z takto otřesných příběhů vám povíme v tomto článku. Pozor, čtení je pro silné žaludky!

Děvčátko v trní

Tento otřesný příběh se stal v Indii ve městě Gudžarátu. Jeden muž si vyšel na procházku ulicemi. Když procházel kolem křoví, zaslechl podivný zvuk. Zvuk, který připomínal kňourání nešťastného zvířete. Muž se rozhodl křoví prozkoumat. Vydal se za zvukem, a to co, spatřil jej doslova šokovalo. Malinké miminko bez oblečení a deky tam leželo v přikopu plném trní. Tam, kde bylo pobodáno trny, mu vytékala krev. Muž neváhal a zavolal záchrannou službu.

Pomoc přišla včas

Navzdory tomu, jak hrozná se situace jeví, podařilo se holčičku zachránit. Lékaři jsou přesvědčeni, že se jim ji podaří zachránit. Oproti tomu policisté, kteří hledají rodiče děvčátka, tak optimističtí nejsou. Vzhledem k tomu, že Indie je chudá země, rodiče své děti opouští zcela běžně. Obzvláště dívky jsou pro chudou rodinu přítěžím, protože aby ji provdali, musí jí rodina nastřádat na věno. Naproti tomu chlapci jsou v rodinách ponechávání, protože se má za to, že jednou by se mohli postarat o své staré rodiče.

Bohužel se nejedná o ojedinělý případ

A takových případů je spousty. A mnohdy bohužel nemají dobrý konec – končí smrtí. Číslo je opravdu šokující a mrazivé – podle organizace UNICEF bylo takto samovolně opuštěno na 50 milionů děvčátek, které mohly být zabity:

  • jako kojenci nebo
  • ve formě volených potratů.

Naděje pro indická děvčátka

Naštěstí se touto problematikou zabývá spousta organizací, které se snaží nevinná miminka chránit. Bohužel je to velice složitý boj a nám nezbývá než doufat, že se organizacím podaří viníky každého takového případu odhalit a také, že se podaří odstranit vnímání narozených děvčátek jako něčeho podřadného.

Sdílejte článek