Přichází studená fronta, která přinese sníh, silný vítr a 15stupňové ochlazení. Na co se musíme připravit?

Máte pocit, že zima už je za námi a už se těšíte jen na teplé jarní a letní teploty? Schovali jste už zimní oblečení do skříně? Pokud ano, pak pro vás máme smutnou a špatnou zprávu. Zimní počasí se k nám do Evropy ještě na nějaký čas vrátí. Vytáhněte tedy zpět zimní oblečení, bundy, čepice i rukavice. Je totiž dost možné, že nám napadne i sníh. Všichni doufají, že spadne i více srážek, což by pomohlo současnému suchu. Každopádně na letní teploty si budeme muset ještě nějaký čas počkat. Čeká nás hluboké ochlazení, na které je rozhodně dobré být připraven.

Počátek týdne

Už od pondělí se na mnoha místech Evropy objevuje silný jihozápadní vítr, který je doprovázen bouřlivými poryvy. Ze severozápadu se navíc mohou přihrnout dešťové přeháňky, ale nejvíce se lidé obávají příchodu chladné fronty, která přinese ochlazení až o 15 °C. V severní části nejsou vyloučeny bouřky. Bude zde ovšem svítit sluníčko a teploty dosáhnou až 31 °C. Nejtepleji ovšem bude na východě a jihovýchodě. Potom přijde studená sprcha.

Úterý a středa

V úterý dorazí hlavní studená fronta spolu s bouřkovým severozápadním větrem. Většina srážek se může objevit na jihozápadě a na mnoha místech se dají očekávat bohaté deště. První část úterý bude deštivá a potom se vyjasní. Teploty budou ale klesat a odpoledne se očekává pouhých 12 až 18 stupňů.

Čtěte také: Školka Praha – jakou vybrat?

Středa může být už od rána poměrně mrazivá na některých místech. Přes den se může objevit déšť a přeháňky na některých místech severu. Teplota bude znovu klesat a na některých místech může v noci i sněžit.

Čtvrtek a pátek

Čtvrteční ráno bude silně deštivé a mohou se objevit i bouřky. Během dne se pak déšť zastaví a teplota se vyšplhá až k 20 stupňům. V pátek se teploty dostanou až na 23 stupňů a srážky už by se objevovat neměly.

V souvislosti s příchodem studené fronty se mohou objevit bolesti hlavy, migrény nebo únavy. Stejně tak může toto počasí mít vliv na astmatiky.